Gminny Festiwal Piosenki

„RADOŚNIE ŚPIEWAMY, ŻE WODĘ OSZCZĘDZAMY!”

W wodzie i nad wodą” – pod takim hasłem, odbył się w marcu Gminny Festiwal Piosenki, zorganizowany przez Gminne Przedszkole w Buczku,  w ramach projektu ekologicznego „Małych Buczkowiaków przygody z wodą”.

Celem konkursu było upowszechnianie idei ekologicznych związanych ze znaczeniem wody dla istnienia życia na Ziemi oraz umożliwienie zaprezentowania  umiejętności wokalnych
i ruchowych  przedszkolaków.

Festiwal został zorganizowany w formie online. Do konkursu zgłosiło się siedem grup przedszkolnych, które nadesłały swoje filmiki:

– grupa 3- latki „ Pszczółki” z GP Buczek,

– grupa 3, 4 – latki „Żabki” z GP Buczek,

– grupa 4 – latki „Biedronki” z GP Buczek,

– grupa 4,5 – latki „Słoneczka” z GP Buczek,

– grupa 5 – latki „Motylki” z GP Buczek,

– grupa dzieci uzdolnionych muzycznie z GP Buczek,

– klasa O A z SP Buczek.

 

Jury najbardziej zachwyciła radość dzieci biorących udział w konkursie oraz ich naturalność i swoboda. Szczególną atmosferę odbywającego się festiwalu stworzyły piękne dekoracje i stroje uczestników każdego z występów.

Za wkład włożony w przygotowania do występów i piękne wykonanie piosenek promujących ekologię i „zdrową wodę“ wszystkie grupy  otrzymały dyplomy oraz upominki rzeczowe.

Przyznana została również „NAGRODA PUBLICZNOŚCI“ dla dzieci z grupy „Żabki“, które otrzymały największą liczbę lajków ze swoim wideoklipem w głosowaniu online.

Dziękujemy wszystkim, którzy docenili starania muzyczne naszych małych artystów i tak licznie zaangażowali się w promowanie działań naszej placówki.

 Podziękowania należą się również nauczycielkom Sylwii Goździk i Małgorzacie Kominiak, które koordynowały  działania związane z organizacją festiwalu.

 Jesteśmy przekonani, że doświadczenia dzieci uczestniczących w przedsięwzięciach związanych z ekologią, zaowocują wzrostem ich świadomości o potrzebie ochrony życia na Ziemi i jej zasobów. Wierzymy, że w przyszłości będą aktywnymi uczestnikami tego życia dbającymi o jego jakość.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy !

Skip to content