Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Buczek

Wędkarstwo to piękne hobby, świeże powietrze, słońce, woda, a wszystko uwieńczone apetycznym posiłkiem z pieczonej ryby. Nic więc dziwnego, że Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Buczek liczy już 40 osób, w tym 7 chłopców i 2 dziewczyny w wieku szkolnym. Zbiorniki rekreacyjne  w Buczku w weekend mają praktycznie zajęte prawie wszystkie stanowiska, w dni powszednie łowi się tylko na drugim stawie.

Wędkarze sami dbają o zarybienie zbiorników, uporządkowaniu terenu wokół stawów, ochronę przed kłusownictwem.          

W niedzielę 9.06. już od wczesnych godzin porannych 25 wędkarzy rywalizowało w zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Buczek w trzech kategoriach junior, senior- męskich i kat. kobiet. Wprawdzie w tej ostatniej kategorii wystartowała tylko Monika Marynowska ze szkoły w Buczku, jednakże była solidnie dopingowana przez rodziców dumnych z hobby córki.

W kategorii juniorów najlepiej zaprezentowali się Hubert Świtała, który złowił  1,650 kg ryb, Rękiewicz Kacper -1,080 kg ryb i Adrian Świtała- 875 g ryb, którzy oprócz pucharów i dyplomów otrzymali też od Pana Wójta Bronisława Węglewskiego drobne upominki rzeczowe, a nawet prywatnie wójt wręczył laureatom tej kategorii nagrody finansowe.

W kategorii seniorskiej pierwsze miejsce przypada Włodzimierzowi Ratajczykowi, który złowił 4,395 kg ryb, drugie miejsce zajął Stanisław Badziak – 3,270 kg ryb, a trzecie Włodzimierz Małańczak -2,830 kg ryb,  wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe .

Zawody przebiegły w miłej,  koleżeńskiej atmosferze, a po wręczeniu nagród Pan Wójt Bronisław Węglewski podziękował wędkarzom  za  udział w zawodach, pogratulował zwycięzcom, a wszystkim życzył sukcesów w połowach i życiu osobistym.

Skip to content