Kolorowy festyn rodzinny w gminnym przedszkolu w Buczku

W słoneczne piątkowe popołudnie 7 czerwca 2019 r.  w przedszkolu już po raz szósty odbył się Festyn Rodzinny, którego celem jest pogłębianie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz integracja środowiska przedszkolnego.

Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, podczas której dzieci podziękowały rodzicom za ich miłość i wychowanie.

W nagrodę za występy oraz całoroczną pracę na przedszkolaków czekały: Dmuchany Park Rozrywki, wata cukrowa,  słodkości i kiełbaski z grilla.

Tegoroczny festyn odbył się pod hasłem „Z rodziną po Polsce”. Przedszkolaki wraz z rodzicami zwiedzały specjalnie przygotowane przez nauczycieli  przedszkolne sale, w których czekały na nich różnorodne zadania do wykonania mające na celu pogłębianie znajomości kraju i naszej małej ojczyzny, kształtowanie umiejętności rozumienia polecenia, doprowadzania podjętej aktywności do końca oraz podniesienie wiary w siebie podczas podejmowanych wyzwań.

Grupa Motylki zaprosiła uczestników pikniku do Krainy Jezior.  Na środku sali pojawiło się jezioro wraz z łodzią, do której chętni mogli wsiąść i wyłowić za pomocą czarodziejskiej wędki rybkę. Grupa Biedronki wprowadziła wszystkich w klimat krajobrazu górskiego. Dzieci przechodziły po kamieniach przez strumyk oraz wspinały się na górski szczyt, zaś chętni mogli skosztować górskich specjałów (oscypków i kwaśnego mleka).

Grupa Żabki proponowała zabawę nad Morzem Bałtyckim, gdzie dzieci porządkowały i klasyfikowały muszelki oraz tworzyły rybkę z puzzli. W grupie Słoneczka pojawiła się nasza stolica, Warszawa, w której dzieci miały do wykonania zadania konstrukcyjne i matematyczne. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszej małej ojczyzny – Buczku. W grupie Pszczółki można było podziwiać piękną truskawkową dekorację, obejrzeć foldery, plakaty i akcesoria związane z naszą gminą, a dzieci zbierały dorodne truskawki z krzaczków wykonanych metodą orgiami.  Kto sprostał wszystkim zadaniom otrzymywał tytuł Znawcy Polski oraz zasłużoną nagrodę.

W tak ważnym dla społeczności przedszkolnej dniu odwiedził nas również wójt gminy, Bronisław Węglewski, od którego wszystkie przedszkolaki otrzymały bilety wstępu na wesołe miasteczko podczas V Krajowego Świata Truskawki.

Przygotowanie tak dużej i bogatej w atrakcje imprezy było możliwe dzięki prężnej pracy Rady Rodziców, pracowników przedszkola, doskonałej organizacji i zaangażowaniu wszystkich rodziców oraz wsparciu sponsorów, wśród których znaleźli się: Gminy Buczek  Market Tom-Kor, Tarczewski ZAKŁAD WĘDLINIARSKI, DADO PLANDEKI, Centrum Fryzur Anna Kowalska,  AUTO BOSS Kacperski, Andrzej Zieliński oraz Wojciech Kłos, Gospodarstwo Wielobranżowe BroWęg Bronisław i Dominik Węglewski.

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam nasz VI Festyn Rodzinny dostarczył dzieciom wiele radości, dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć.

Skip to content