Święto Chleba w Luciejowie ,,Bądź dobry jak chleb”

 

W dniu 26 sierpnia br. w Luciejowie odbyła się impreza integracyjno-edukacyjna pn. „Bądź dobry jak chleb.” Uroczystość była zorganizowana przez sołtysa Pana Lucjana Malca, Ochotniczą Straż Pożarną oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Luciejowie w ramach programu „Sołectwo na plus.” Łączna kwota otrzymanej dotacji to 14 000 zł., z czego 12 000 zł. pochodziło z budżetu Województwa Łódzkiego, a 2000zł. z budżetu Gminy Buczek. Święto Chleba było jednym z elementów realizacji projektu, kolejnym będzie budowa całorocznej drewnianej wiaty, która wzbogaci zaplecze rekreacyjne wokół Sali OSP w Luciejowie.

Imprezę integracyjną zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Buczek Pan Bronisław Węglewski z małżonką oraz Przewodniczący Rady Gminy Buczek Pan Andrzej Zieliński.

Podczas wspólnej zabawy mieszkańcom sołectwa oraz przybyłym gościom zapewniono liczne atrakcje. Dzieci mogły do woli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, jeść watę cukrową oraz popcorn, a także brać udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Każde dziecko otrzymało ponadto słodką niespodziankę. Dla uczestników wydarzenia został przewidziany poczęstunek: chleb domowego wypieku ze smalcem oraz różnymi pastami. Można było również skosztować żurku, potraw z grilla oraz pysznych ciast. Dodatkową atrakcją była możliwość utrwalenia swoich wspomnień w fotobudce 360, z czego bardzo chętnie korzystały zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Gwoździem programu była loteria fantowa, która stała się już tradycją sołectwa Luciejów. Każdy uczestnik loterii z niecierpliwością wyczekiwał na swoją nagrodę i – jak co roku – niejeden był zaskoczony odebraną niespodzianką.

Międzypokoleniowa integracja miała również miejsce podczas wspólnych tańców, do których zachęcał, odpowiedzialny za oprawę muzyczną wydarzenia, DJ Yachim. Można śmiało powiedzieć, że podczas Święta Chleba w Luciejowie wszyscy doskonali się bawili, a impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

Skip to content