Dzień Mamy i Taty oraz Pasowanie na Przedszkolaka w Gminnym Przedszkolu w Buczku

Dzień Mamy i Taty oraz Pasowanie na Przedszkolaka – to szczególne dni w życiu przedszkola.  Z tej okazji w czerwcu do Gminnego Przedszkola w Buczku zostali zaproszeni Rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć w tych uroczystościach.

Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do występu. Każda grupa, pod czujnym okiem swoich nauczycielek, dopracowywała program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki, śpiewali piosenki, tańczyli. W podziękowaniach pociechy wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki – czekoladowe serduszka.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci złożyły obietnicę, że będą dzielnymi, mądrymi i uśmiechniętymi przedszkolakami. Pani dyrektor dotykając ramienia każdego dziecka ogromną kredką, przypieczętowała przyjęcie maluszków do społeczności przedszkolnej. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci  otrzymały medale i książeczki ufundowane przez Radę Rodziców.

Rodziców bardzo wzruszyły, a nawet rozczuliły występy dzieci. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech

Skip to content