Dzień Kobiet w Buczku

Późnym popołudniem 13 marca 2022r. w hali sportowej w Buczku ponad 200 Pań obchodziło na widowni, a także jako artyści na scenie swoje święto. Choć od 2 lat nie było to możliwe ze względu na pandemię to w tym roku przepisy sanitarno-epidemiologiczne, wielkość hali oraz sytuacja zdrowotna w połowie marca pozwoliła na obchody jednego z piękniejszych – jak stwierdził wójt Bronisław Węglewski – świąt w roku.  

Gospodarz gminy wyraził radość ze spotkania z Paniami w tak licznym gronie i oprócz ciepłych słów, serdecznych życzeń zdrowia, pogody ducha, uśmiechu i radości na co dzień obdarował wraz z przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Zielińskim wszystkie Panie symbolicznym tulipanem.

Scenariusz i okolicznościowe piękne dekoracje na Dzień Kobiet przygotowała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Jolanta Nietupska, która wraz z wójtem była gospodarzem uroczystości.

Święto Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu ma corocznie wymiar przede wszystkim artystyczny.

Jest okazją do wysłuchania nowego repertuaru orkiestry, zobaczenia tańców towarzyskich i ludowych, wysłuchania piosenek zespołów wokalnych, a także zapoznania się z nowymi skeczami i humoreskami kabaretu „Cudoki”.

Program artystyczny, podczas którego publiczność włączała się do śpiewu znanych i lubianych piosenek wywołał radość na twarzach Pań, a część rodziców uwieczniała na fleszach kamer występy swoich uzdolnionych dzieci.

Koncertowi słowno-muzycznemu towarzyszyła wesoła, biesiadna atmosfera. 

Koncert dla Pań tradycyjnie już otworzyła orkiestra dęta pod dyrekcją Adama Kobalczyka utworem z repertuaru niezapomnianego Zbigniewa Wodeckiego „Z Tobą chcę oglądać świat”.

W wykonaniu orkiestry usłyszeliśmy ponadto takie utwory jak:

„Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Bal wszystkich świętych”, „Takie tango”, What a wonderful world”, „Skyfall”, „Wind of change”, „Oto Chopin” oraz wiązankę znanych melodii filmowych.

W pięknych krakowskich i śląskich strojach mogliśmy podziwiać zespół taneczny „Buczkowiacy”. Młodzi tancerze przygotowani do występów przez choreografa i instruktora tańców ludowych Ewę Ignaczak zaprezentowali się publiczności w tańcach opoczyńskich i krakowiaku.

Dobry dobór repertuaru, piękne stroje i profesjonalne wykonanie to cechy zespołu wokalnego ,,Bogoria” prowadzonego przez Zbigniewa Mierzwińskiego. Panie wykonały podczas występu utwory: „Siedem czerwonych róż, „Są takie dni w tygodniu”, „Wysoki zameczek”, „Kawiarenki”, „Bum cyk”.

Od dłuższego czasu pod okiem choreografa Bogusi Kaczor rozwijają swoje umiejętności taneczne w tańcach nowoczesnych najmłodsze dzieci z naszej gminy. Podczas koncertu mogliśmy podziwiać układy choreograficzne dwóch grup tańca nowoczesnego.

Panie miały również przyjemność wysłuchania utworów najmłodszych wokalistek doskonalących i rozwijających swoje zainteresowania i umiejętności pod kierunkiem Aleksandry Zielińskiej w zespole „Kana”.

Młode wokalistki zaśpiewały piosenki „Ramię w ramię” w oryginale utwór wykonują Viki Gabor, Kayah , „Bratnie dusze” z repertuaru Cleo , „Czy ten Pan i Pani” z repertuaru Anny Wyszkoni.

Ostatnim punktem programu był występ Kabaretu „Cudoki”. Krzysztof Kędrak i Ela Młynarczyk nowym programem, zabawnymi skeczami i satyryczną piosenką umilili koncert, a nowa wokalistka zespołu „Cu-dens” Karolina Pawłowska zaśpiewała kilka znanych piosenek do tańca, co wykorzystali widzowie do wspólnej zabawy tanecznej.

Andrzej Zieliński

Skip to content