Z piłkarskich boisk – Klub Sportowy Tęcza Brodnia

Klub Sportowy Tęcza Brodnia aktualnie występuje w rozgrywkach Klasy Okręgowej grupy 3 w podokręgu sieradzkim. Rozgrywki nadzoruje i prowadzi ŁZPN Łódź. Na koniec rundy jesiennej sezonu 2019/2020 drużyna uplasowała się na 4 miejscu zdobywając 27 punktów. Dla działaczy jak i zawodników było to dobre osiągnięcie, choć pozostawał mały niedosyt gdyż w kilku meczach można było zdobyć więcej punktów co w ogólnym rozrachunku spowodowało by wyższe miejsce w tabeli i nieco lepszy bilans punktowy. Niemniej jednak rundę jesienna należy zaliczyć do udanych.

Po Nowym Roku klub wrócił do treningów na początku stycznia, korzystając z miejscowej hali sportowej w Buczku. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu oraz rozgrywano mecze sparingowe. W okresie przygotowawczym pojawiło się w drużynie kilku nowych chętnych do gry zawodników, jednak przed startem rundy wiosenne okaże się czy dołączą do drużyny. Na obecną chwilę z Klubem nikt się nie rozstał. Pierwszy mecz rundy wiosennej zaplanowany został na dzień 15 marca o godz. 16.00 w Błaszkach z miejscowym Piastem. Rywal zajmuje 5 miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów na koncie co Tęcza. W Buczku zawodnicy Tęczy wygrali w sierpniu po zaciętym boju 4:3. Mecz rewanżowy zapowiada się więc interesująco i emocji na pewno nie zabraknie. Klub Tęcza Brodnia funkcjonuje głównie dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Buczek . Zarząd i zawodnicy serdecznie dziękują za okazane wsparcie, które umożliwi dalsze funkcjonowanie Klubu oraz promocję Gminy Buczek poprzez sport na arenie województwa łódzkiego.

Celem KS Tęcza Brodnia w rundzie wiosennej będzie zajęcie miejsca „na podium” na koniec rozgrywek sezonu 2019/2020. Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na mecze Tęczy na stadion gminny w Buczku.

Skip to content