Wycieczka integracyjna dla mieszkańców Gminy Buczek

W weekend 29 września – 1 października 2023 r. odbył się wyjazd: Gdańsk-Sopot-Rozewie-Władysławowo o charakterze krajoznawczym-integracyjnym zorganizowanym przez Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego oraz pracowników urzędu. Pierwszy dzień zwiedzania rozpoczął się od zwiedzania Sopotu tj. ,,Monciak”, „Krzywy Domek”, „Dom Zdrojowy”, spacer po Molo. Historię miasta oraz całego Trójmiasta przybliżył uczestnikom wycieczki Pan Andrzej Zieliński. Zwieńczeniem pierwszego dnia wycieczki był rejs statkiem „Pirackim”, który trwał 40 minut. Po wyczerpaniu programu pierwszego dnia zwiedzania wszyscy uczestnicy wyjazdu udali się do hotelu „Okulski Grand” Rozewie aby zregenerować siły przed uroczystą kolacją i zabawą taneczną.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Stoczni Gdańskiej i przypomnienia historii Solidarności. Gdańsk z tysiącami ciekawych miejsc zachęcił nas do wyboru klasyki zwiedzania, czyli Głównego Miasta. Spacer „Drogą Królewską” nie był zbyt uciążliwy, gdyż był okraszony przewodnickimi wiadomościami i widokami urokliwych budowli: Bramy Wyżynnej, Katowni, Muzeum Bursztynu, Muzeum Poczty Polskiej, Ratusza, pomnika Neptuna i Dworu Artusa. Ogromne wrażenie zrobił wygląd budowanej przez 159 lat Bazyliki Mariackiej oraz jej wnętrze, gdzie umieszczono takie perełki jak: tryptyk „Sąd Ostateczny” Memmlinga zrabowany przez Pawła Beneke na Morzu Północnym w okresie wojen Hanzy z Anglią, ołtarz główny, zegar astronomiczny Hansa Düringera, Tablica Dziesięciorga Przykazań i wiele innych. Ostatnim punktem drugiego dnia zwiedzania była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej, gdzie przez ponad 2 godziny można było zapoznać się z historią wojny, przebiegiem i jej konsekwencjami.

W dniu powrotu uczestnicy zwiedzali Latarnie Morską w Rozewiu, miasto Władysławowo z Aleją Gwiazd, Krzywy Domek oraz Centralny Ośrodek Sportu. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Westerplatte.

W niedzielę wieczorem nieco zmęczeni, ale pełni miłych wrażeń  wróciliśmy do domu. Wycieczka okazała się wspaniałą okazją do integracji dla mieszkańców Gminy Buczek. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok 🙂 !

Skip to content