Wakacje w bibliotece

Wakacje  dla biblioteki gminnej w Buczku to niezwykle intensywny okres. Każdego roku przygotowujemy dla naszych czytelników urozmaiconą ofertę zajęć bibliotecznych. Ze względu na różnice wiekowe uczestników warsztatów i spotkań,  nasze propozycje muszą być dopasowane   do poziomu dzieci i młodzieży.

Lipiec upłynął nam pod hasłem „Koralikowy zawrót głowy” – każdy mógł wyczarować z setek kolorowych koralików swoje własne kompozycje kształtów i wzorów. Okazuje się, że nawet takie warsztaty mogą wyzwolić u dzieci wyobraźnię i kreatywność.

Pod okiem bibliotekarek dzieci tworzyły różne dekoracje z papieru i tektury. Dla dzieci wystarczy pomysł, a efekt bywa zadziwiający.  Przekonujemy się do tego podczas każdych warsztatów.

W taki właśnie sposób powstawały girlandy kwiatowe, kapelusze i inne dekoracje.

Prawdziwym hitem okazało się malowanie koszulek. Każdy mógł wyjść z biblioteki ze swoim niepowtarzalnym wzorem na koszulce.

 

Biblioteka zaprosiła mieszkańców gminy ( i nie tylko gminy) na niesamowity pokaz bajki malowanej piaskiem. W Szkole Podstawowej w Czestkowie zebrało się ponad sto osób, by podziwiać piaskową animację Kopciuszka tworzoną własnym rękami na oczach widzów. Spektakl, który porusza, wzbudza emocje i na długo pozostawia niezapomniane przeżycia.

Tradycją naszej biblioteki jest organizowanie Nocy w bibliotece. Grupa 50 dzieci uczestniczyła w grze terenowej zorganizowanej w oparciu o książkę Adama Bahdaja „Wakacje z duchami”. Noc w bibliotece, to akcja  wyczekiwana przez dzieci i młodzież przez cały rok. Nasze wydarzenie to nie tylko zabawa, ale integracja, umiejętność pracy w grupie, wzajemne porozumiewanie się i pokonywanie swoich lęków i słabości.

Biblioteka w Buczku dzięki organizacji takich spotkań i warsztatów przybliża wszystkich do książki, do czytania i uświadamia, że czas wolny spędzony w bibliotece pozytywnie wpływa na każdego człowieka.

Skip to content