Słoneczne półkolonie w naszej gminie

Gmina Buczek wraz z Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego organizuje półkolonie letnie, które odbywają się w Szkole Podstawowej w Buczku w okresie od 10-21 sierpnia br.

półkolonie buczek Z zajęć korzysta 39 uczestników. Każdego dnia uczestnicy zajęć poprzez gry, zabawy, quizy mają możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. Dodatkowo organizowane są zajęcia z papieroplastyki prowadzone w różnych technikach plastycznych, zajęcia ruchowe oraz zajęcia biblioteczne z ciekawym programem gier i zabaw.  Podczas pobytu dzieci mają zapewnione 3 posiłki (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek).

Urozmaiceniem półkolonii są wyjazdy na basen do Kleszczowa oraz jednodniowa wycieczka do Poznania, która odbyła się w dniu 18 sierpnia. Jedną z atrakcji wycieczki do Poznania była wizyta w Rogalowym Muzeum, gdzie prawdziwą frajdą dla dzieci była możliwość poznania tajemnicy przepisu i własnoręcznego wyrobienia Rogala Świętomarcińskiego, następnie jego degustacja. Przy okazji świetnej zabawy uczestnicy półkolonii poznali również niektóre zwroty gwary czy historię miasta ilustrowaną animacją „Rogalowa Historia Poznania”.  Zwiedzano Starówkę Poznania, gdzie w południe podziwiano trykające poznańskie koziołki, które są symbolem miasta. Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone i pełne pozytywnych wrażeń.

Dorota Krysiak

Skip to content