Kolejne koło gospodyń w Gminie Buczek

Z wielką radości informujemy, iż po ponad 30 latach nieformalnego działania Panie z sołectwa Brodnia-Wilkowyja założyły Koło Gospodyń Wiejskich. Oficjalnie działają od sierpnia br. pod nazwą Koło Gospodyń Wiejskich w Brodni. Powołany został nowy zarząd, w skład którego wchodzą: Pani Małgorzata Paczka, Pani Anna Badziak i Pani Agnieszka Skowronek.

Do koła należy na razie 19 kobiet ale członkinie mają nadzieje, że dołączą do nich następne panie. Głównym celem KGW Brodnia jest integracja i aktywizacja lokalnej społeczności poprzez organizowanie różnego rodzaju imprez, spotkań i uroczystości.

Panie chcą wspólnie działać, żeby na obszarach wiejskich pracowało i żyło się coraz lepiej. Kobiety widzą potrzebę modernizacji wsi, jej odnowy, korzystania z możliwości finansowych jakie istnieją z funduszy unijnych. Dzięki wspólnemu działaniu mają szansę polepszyć  wizerunek wsi i stworzyć przyjazne miejsce do życia dla swoich rodzin. Prężnie działający zarząd wyszukał możliwości pozyskania zewnętrznych funduszy na rozwój koła. Panie złożyły już wnioski do ARiMR o udzielenie pomocy finansowej na koszty działalności statutowej a także o promowanie szczepień przeciwko COVID-19.

 

                                                                                     A.S.

Skip to content