Zdaniem Wójta – 01.07.2022

Jesteśmy Szanowni Państwo po Krajowym Święcie Truskawki, włożyłem wraz z pracownikami w to święto ogromnie dużo pracy, aby było nadal, jak najlepiej zorganizowane .

Dziękuję bardzo wszystkim sponsorom, było ich naprawdę dużo, zebraliśmy ponad 280 tys. także w 80% pokryły koszty a tylko około 20% z naszych środków. Gmina nie organizuje popularnych dożynek,  dożynkami jest Święto Truskawki. Impreza w dwóch dniach ściągnęła ponad 40 tysięcy ludzi.

W tym gorącym czasie przed świętem udało nam się wybudować drogę ( ulicę Brojsce za 430 tys. zł i remont 200 m w stronę Woli Bachorskiej). Otrzymaliśmy na tę inwestycję 80 tys. zł z „Funduszu dróg rolniczych”

Podpisaliśmy umowę na budowę stacji uzdatniania wody w Gucinie, rozpocznie się ona po remoncie w Buczku( remont tej stacji ruszy w sierpniu za 3.200.000). Trzecia dodatkowa stacja i myślę, że już za dwa lata nie będzie brakować wody. Inwestycja ta miała kosztować ok 6 mln a poszła za bardzo duże pieniądze 10,9 mln. Różnicę dołożyliśmy z rezerwy.

 

gabinet Wójta - podpisanie umowyPodpisaliśmy też umowę na odbiór śmieci. Oferta firmy „ Strach” była najniższa za 2.600.000 zł a trochę wyższa jak była do tej pory ale nie zamierzamy podnosić ceny za odbiór odpadów.

Także święto świętem a prace inwestycyjne biegły dalej.

Pozdrawiam i życzę wakacyjnego wypoczynku

Skip to content