Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Buczek

Tradycją już się stało, że corocznie w czerwcu, w br. w niedzielę 13 czerwca – Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Buczek liczące 46 osób zorganizowało Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Buczek Bronisława Węglewskiego. Choć sam wójt nie jest wędkarzem to rozumie i podziwia ludzi, którzy mają takie hobby. Sam ma piękny, usytuowany w otoczeniu roślin staw rybny, z którego chyba nikt nie łowi ryb.

22 wędkarzy jednak od wczesnych godzin porannych zajęło miejsca wokół zbiornika retencyjnego – popularnych „stawów”- w oczekiwaniu na dobry połów.

zawody wędkarskie w Buczku - czerwiec 2021

Wędkarze rywalizowali w trzech kategoriach: kadet mężczyzn i kobiet, junior oraz senior. Wprawdzie w tej pierwszej kategorii wśród kobiet wystartowała – podobnie jak w ostatnich dwóch latach – tylko Monika Marynowska ze szkoły w Buczku, lecz wyposażona w profesjonalny sprzęt dzielnie towarzyszyła doświadczonym wędkarzom. W kategorii kadetów chłopców I miejsce zdobył Jakub Jędryka, który złowił 1.970 kg ryb.

Monika Marynowska i Jakub Jędryka oprócz pucharów i dyplomów otrzymali też od Pana Wójta Bronisława Węglewskiego drobne upominki rzeczowe.

W kategorii juniorów najlepiej zaprezentowali się podobnie jak w ubiegłym roku: Kacper Rękiewicz, który złowił -3,145 kg ryb, Hubert Świtała, złowił 1,525 kg ryb i Adrian Świtała- 1,120 kg ryb.

zawody wędkarskie w Buczku - czerwiec 2021

W kategorii seniorskiej pierwsze miejsce przypada Marcinowi Michalakowi, który złowił 1,910 kg ryb, drugie miejsce zajął Grzegorz Świtała – 1,200 kg ryb, a trzecie Paweł Rękiewicz -2,025 kg ryb, wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe .

Zawody zorganizowane przez Zarząd Stowarzyszenia przebiegły w miłej, koleżeńskiej atmosferze, dopisała pogoda, a po wręczeniu nagród Pan Wójt Bronisław Węglewski podziękował wędkarzom za udział w zawodach, pogratulował zwycięzcom, a wszystkim życzył sukcesów w połowach i życiu osobistym.

Skip to content