Zaczytane Przedszkole

W Gminnym Przedszkolu w Buczku staramy się podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych  oraz  pielęgnować w dzieciach miłość do książek.

Tradycją naszego przedszkola stało się czytanie dzieciom książek przez rodziców oraz zaproszonych gości, np. podczas Ogólnopolskiego  Dnia Głośnego Czytania.  Ukazywaniu  piękna dziecięcej  literatury sprzyjają również dodatkowe  projekty realizowane w przedszkolu: „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, „Angielskie Bajanie – Klasyka Baśni Multisensorycznie” oraz innowacja pedagogiczna  „Baju, baj książeczko”.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przedszkole otrzymało  fundusze na zakup nowości książkowych, dzięki czemu  kąciki książki zostaną  wzbogacone o nowe wydawnictwa dedykowane najmłodszym czytelnikom.

Promocji czytelnictwa  służył również zorganizowany w przedszkolu  Dzień Postaci z Bajek oraz konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater książkowy”.

Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada w przedszkolu  pojawiły się dzieci przebrane za bajkowe postacie. Odbyły się liczne zabawy muzyczne, dydaktyczne i ruchowe, w których przewodnim tematem były bajki i baśnie. W  ramach konkursu  plastycznego „Mój ulubiony bohater książkowy” chętne dzieci wykonały prace plastyczne, na których przedstawiły swoją ulubioną bajkową postać. Na konkurs wpłynęły aż 52 prace, z których każda zachwyciła jury. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy, zwycięzcy  nagrody książkowe. Prace dzieci będzie można podziwiać  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Buczku.

W naszym przedszkolu dbamy o to, by każde dziecko miało codzienny kontakt z książką. Czytanie książek to świetna zabawa, ale również jeden z najlepszych i najprostszych sposobów na uniknięcie trudności w nauce na dalszych szczeblach edukacji.

M.M.

Skip to content