XXIII edycja Święta Truskawki z tanecznymi gwiazdami!

Świetna zabawa, konkursy a przede wszystkim mnóstwo truskawek – to musi być Święto Truskawki w Buczku! Impreza odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2023 r.

Prezentujemy długo wyczekiwany program Krajowego Święta Truskawki, na który z niecierpliwością czekali nie tylko mieszkańcy gminy Buczek ale mieszkańcy całego regionu.

XXIII edycja tego smakowitego święta, w którym co roku uczestniczą tysiące mieszkańców gminy, województwa łódzkiego oraz całego kraju. W tym roku będzie to już VII Krajowe Święto Truskawki. Tradycją jest, że święto truskawki odbywa się zawsze w ostatni weekend czerwca. Święto Truskawki to największa impreza plenerowa w Buczku jak i jedna z większych w województwie łódzkim. Organizatorzy przygotowali mnóstwo truskawkowych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele muzyki, będą mieli okazję posłuchać koncertów, a także obejrzeć występy taneczne. Organizatorzy nie zapomnieli także o „milusińskich” i z myślą o nich zaplanowali prawdziwą lawinę zabaw i atrakcji. Wśród nich znajdzie się m.in. wesołe miasteczko z karuzelami, zjeżdżalnią i dmuchańcami. Będzie malowanie twarzy, modelowanie balonów i moc animacji. Ci, którzy lubią pyszności z truskawkami nie omieszkają odwiedzić stoiska z przeróżnymi potrawami i ciastami z truskawką w roli głównej. Plac wypełniony będzie stoiskami m.in. z rękodziełem artystycznym, zabawkami, kompozycjami z kwiatów i wikliny. Będą również stoiska promocyjne. W sobotę w programie artystycznym prawdziwa gratka dla miłośników muzyki tanecznej. Gwiazdą wieczoru będzie WEEKEND i BOYS . Ponadto w sobotę na buczkowskiej scenie wystąpią zespoły: Top Girls, Power Boy i Andre. W niedzielę dołączą do nich: Felivers, Michał Szczygieł i Golec uOrkiestra.

Skip to content