Wyniki literackiego konkursu świątecznego

Nie zawiedli mieszkańcy naszej Gminy! W literackim konkursie świątecznym ogłoszonym przez Wójta Gminy i naszą bibliotekę wpłynęło 17 opowiadań – 7 prac napisanych przez osoby dorosłe i 10 opowiadań napisanych przez młodszych mieszkańców.

Wyróżnionych zostało 8 opowiadań.

Napisano już wiele tekstów na temat Świąt Bożego Narodzenia, ale wciąż w naszych sercach budzą się nowe wspomnienia, marzenia i przemyślenia, którymi chcemy się dzielić.  Podczas czytania opowiadań konkursowych po raz kolejny doświadczyliśmy wielu wzruszeń, mieliśmy oczy wilgotne od łez i bijące szybciej serce.

W opowiadaniach konkursowych nie brakuje ciepła, miłości, dobroci  no i magii. Bo jest i romans w jednej z buczkowskich instytucji, który ma uleczyć zbolałe serce, jest spotkanie po latach przy błyskającej światłami tężni truskawkowej co budzi nadzieję na lepsze życie. W opowiadaniach zetknęliśmy się z ludźmi samotnymi, do których zajrzała ludzka dobroć. Nie zabrakło również zaczarowanych sań, Mikołaja uwikłanego w tajemnicze historie i marzeń o tym, żeby choć raz usłyszeć miłe słowo od swojego ukochanego psiaka( bo Wigilia to dzień cudów).

 Jeżeli wydarzy się chociaż odrobina tego, o czym pisali nasi mieszkańcy, to wierzymy, że to będą cudowne Święta!

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie i życzymy magicznego Bożego Narodzenia!

Skip to content