Wiktoria Wróbel podbiła Europę

W dniach 5-15 lipca br. w Belgradzie (Serbia) rozegrano Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym juniorów (do lat 19). Niesamowity sukces w tych zawodach odniosła zaledwie 16-letnia Wiktoria Wróbel. Wychowanka ŁTSR Łask/LTSR Buczek, która obecnie reprezentuje barwy MRKS Gdańsk wywalczyła cztery medale.

Polska drużyna, której liderką jest właśnie Wiktoria po raz pierwszy w historii zdobyła złoty medal.

Wiktoria Wróbel w turnieju drużynowym ograła między innymi dwie najwyżej rozstawione juniorki Europy i została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju drużynowego. Ponadto w polskiej drużynie grały: Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów), Anna Brzyska (Kolping Jarosław) oraz Ilona Sztwiertnia (SKTS Sochaczew)

W grze pojedynczej Wiktoria w walce o finał uległa mistrzyni Europy Niemce Annett Kaufman 4:2 i zdobyła brązowy medal. Ponadto Wróbel zdobyła srebrny medal w grze mieszanej w parze z Miłoszem Redzimskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz brązowy medal w grze podwójnej z Iloną Sztwiertnią. Gratulujemy.