Wiktoria Wróbel na mistrzostwach świata

Bardzo dobry występ 13-letniej Wiktorii Wróbel podczas mistrzostw świata kadetek w tenisie stołowym (do lat 15). Była wychowanka ŁTSR/LTSR Buczek wywalczyła 12 miejsce w turnieju indywidualnym pokonując między innymi wicemistrzynię Europy – Rosjankę Voroninę Vladę oraz grającą w reprezentacji Kanady – Chinkę Hui Patrianę. Ponadto Wiktoria była bardzo blisko medalu w turnieju drużynowym, w którym Polska zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce. Reprezentacja naszego kraju grała w składzie: Wiktoria Wróbel, Anna Brzyska (Jarosław) i Ilona Sztwiertnia (Kraków). „Córka przez prawie dwa miesiące (sierpień-wrzesień) ze względu na problemy zdrowotne miała przerwę w treningach. W związku z powyższym jej bardzo dobra gra na mistrzostwach świata wszystkich nas zaskoczyła i jednocześnie potwierdziła jej ogromny talent”- powiedział tata Wiktorii i jej trener – Longin Wróbel.

Niesamowity sukces odniosła Wiktoria Wróbel podczas II Grand Prix Polski Juniorek, który rozegrano w dniach 6-8 grudnia br. w Ostródzie. 13-letnia tenisistka zajęła pierwsze miejsce co jest wydarzeniem bez precedensu w historii polskiego tenisa. W półfinale nasza Wiktoria rozgromiła starszą od siebie o 4-lata Kamilę Gryko z Białegostoku, a w finale ograła 4:1 Zuzannę Gaworską (AZS AE Wrocław). W zawodach wystąpiły 64-najlepsze polskie tenisistki do lat 18 wyłonione w drodze eliminacji wojewódzkich i centralnych.

Swój niesamowity talent Wiktoria Wróbel potwierdziła również podczas II GPP seniorek, który rozegrano dwa tygodnie wcześniej w Zawierciu. Tenisistka będąca dopiero pierwszy rok kadetką
pokonała wiele rywalek wyżej notowanych i bardziej doświadczonych zajmując 9- miejsce. To również wynik bez precedensu w historii centralnych zawodów seniorek i seniorów.