Warsztaty z węzy pszczelej

Na liście projektów   „Sołectwo Na Plus” ,  które otrzymały  dofinansowanie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego znajduje się również sołectwo Bachorzyn .

Sołectwo ubiegało się o wsparcie finansowe na realizację projektu pod nazwą „Bachorzyńska Ostoja „ – wspólne  miejsce spotkań .

W ramach tego projektu w dniu 13 września 2022r w Świetlicy Wiejskiej w Bachorzyniez udziałem mieszkańców sołectwa , odbyły się warsztaty wykonywania świec z wosku pszczelego (węzy pszczelej).

Warsztaty miały duże znaczenie dla mieszkańców, gdyż produkty pszczele posiadają  niezliczoną ilość właściwości odżywczych jak i leczniczych, a  świece wykonane z wosku pszczelego (węzy) mają szereg właściwości zdrowotnych. Spalają się bez dymowo i są całkowicie bezpieczne, pozostawiając w pomieszczeniu delikatny zapach miodu. Natomiast wydzielane z płomienia świecy ujemne jony oczyszczają powietrze, łagodząc dolegliwości nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy i alergii.

Warsztaty poprowadziła członkini Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna  kol. Jadwiga Ratajczyk, począwszy od pogadanki  na temat samego projektu, węzy pszczelej poprzez instruktaż wykonywania świec z wosku pszczelego.

Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, a każdy  uczestnik warsztatów otrzymał na pamiątkę świecę wykonaną przez siebie.

Skip to content