W naszym przedszkolu jest jak w domu – tutaj nie nudzi się nikomu!

We wrześniu 2013 roku Gminne Przedszkole w Buczku po raz pierwszy otworzyło swoje drzwi dla małych mieszkańców gminy. Przez kolejne lata powiększała się baza lokalowa i dydaktyczna placówki, przybyły nowe oddziały. Od 1 września 2020 roku w przedszkolu uczy się i bawi 124 przedszkolaków w pięciu oddziałach o sympatycznych nazwach: Motylki, Biedronki, Słoneczka, Pszczółki i Żabki. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7-17. Opłaty za godziny ponad podstawę programową i wyżywienie nie są wysokie. Pobyt dzieci w zakresie realizacji podstawy programowej jest bezpłatny (5 godzin dziennie, od godz. 8 do 13). Odpłatność za świadczenia przedszkola w zakresie przekraczającym podstawę programową wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

 

Przedszkolaki korzystają ze smacznych i zdrowych posiłków, przygotowywanych na miejscu w stołówce SP w Buczku. Stawka wyżywienia wynosi 5,60 zł dziennie ( 1,50 zł śniadanie, 2,60 zł dwudaniowy obiad, 1,50 zł podwieczorek). Dbając o wszechstronny rozwój małych mieszkańców gminy wójt Bronisław Węglewski zapewnił realizację szerokiego pakietu zajęć: zarówno tych rozwijających zdolności i inwencje twórczą – język angielski, rytmika z elementami tańca, zajęcia plastyczne z elementami origami, jak i korygujących i kompensujących deficyty rozwojowe – zajęcia logopedyczne z terapią pedagogiczną, gimnastyka korekcyjna. Nasze przedszkolaki wprowadzane są w świat matematyki poprzez kontynuację innowacji pedagogicznej Kolorowa matematyka dla Smyka” opartej na zestawie pomocy dydaktycznych Kraina Liczb, biorą udział w dodatkowych projektach i programach edukacyjnych, m.in. „Piękna nasza Polska cała” , „Mały Miś w świecie wielkiej literatury ”, „Emocja”, „Kreatywność budzi w nas muzyka”, „Czyściochowe przedszkole”, „Bezpieczne Przedszkole”. Nauczyciele prowadzą zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego – tablic interaktywnych zainstalowanych w każdej sali przedszkolnej. W bieżącym roku szkolnym przedszkole realizuje projekt ekologiczny „Małych Buczkowiaków przygody z wodą” dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Celem projektu jest budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszej planety. Będzie ona kształtowana poprzez eksperymenty, obserwacje, warsztaty edukacyjne, konkursy, wycieczki edukacyjno-przyrodnicze, m.in. do Experymentarium do Łodzi, Lasu Łagiewnickiego oraz Rezerwatu przyrody Niebieskie Źródła.

zabawa w gminnym przedszkolu
dav

Gminne Przedszkole w Buczku to miejsce przyjazne dziecku pod każdym względem. Troska władz gminy o najmłodszych mieszkańców, odpowiednio wyposażone, kolorowe i estetyczne sale, plac zabaw, wykształcona i oddana dzieciom kadra nauczycielska oraz cały personel przedszkola dają gwarancję właściwej opieki oraz nauki i zabawy dla wszystkich naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że pomimo istniejącej sytuacji, ten rok będzie równie udany jak poprzednie.

M.M.

Skip to content