TUTEJSI – integracja wokół własnej tożsamości

Kolejnym działaniem, które zrealizowano w ramach grantu sołeckiego w sołectwie Kowalew było spotkanie integracyjne, które miało miejsce w dniu 10 sierpnia.

Kowalew, sierpień 2019

Na wydarzenie przybył Pan Wójt Bronisław Węglewski, przedstawiciele zespołu ludowego Bałdrzychowianie w tradycyjnych strojach sieradzkich. W spotkaniu udział wzięło około 150 osób.

Kowalew, sierpień 2019

Tematem przewodnim spotkania była wystawa starych zdjęć. Mieszkańcy udostępnili z rodzinnych archiwów zdjęcia swoich przodków, które zeskanowano i zaprezentowano przybyłym. Była to okazja do odkrywania czaru starej fotografii oraz wspomnień o dawnych mieszkańcach Petronelowa i Kowalewa, a także minionych czasów. Część zdjęć została zamieszczona na banerach, które niebawem zostaną umieszczone w przestrzeni wsi i będą przypominać o korzeniach i tożsamości tutejszej społeczności.

Kowalew, sierpień 2019

Najstarsze zdjęcie pochodzi z około 1914 r..

Imprezie towarzyszył występ artystyczny – grane oberki, mazurki były okazją do posłuchania oraz udziału w warsztatach tańca przy tradycyjnej muzyce naszych dziadków i pradziadków. Mieszkanka Kowalewa z wielkim zaangażowaniem uszyła piękne, nawiązujące do tradycji stroje, w których zaprezentowały się panie z Kowalewa.

Spotkaniu towarzyszyło ognisko oraz grill, odbyły się także konkursy, m.in. skoki przez linę.

Mieszkańcy we własnym zakresie przygotowali ciasta, sałatki. Tradycyjnie już, nie zabrakło poczęstunku gorącym żurkiem.

Na drugi dzień odbyło się wspólne śniadanie i posprzątanie terenu.

Pomimo przekropnej pogody nastroje dopisywały i uczestnicy bawili się do późnych godzin wieczornych.

Sołtys serdecznie dziękuje Mieszkańcom za życzliwość, zaangażowanie oraz wkład pracy własnej w przygotowania do realizacji projektu.

Skip to content