Tęcza Brodnia liderem w klasie okręgowej

Znakomicie radzą sobie zawodnicy Tęczy Brodnia w nowym sezonie rozgrywkowym 2020/2021 w klasie okręgowej grupa Sieradzka. Po rozegranych 9 kolejkach zanotowali 7 zwycięstw i dwa remisy. Z liczbą 23 punktów prowadzą w tabeli i mają 3 punkty przewagi nad drugą Prosną Wieruszów z którą przyjdzie się mierzyć 17 października w Wieruszowie. Drużyna Tęczy jest najbardziej bramkostrzelna w lidze, dotychczas snajperzy zdobyli 49 goli! Kilka wyników było bardzo wysokich jak w meczu ze Słowianem Dworszowice Pakoszowe i Victorią Szadek wygrane po 10:2, w meczu z KS Karsznice Zduńska Wola 8:0 wygrała Tęcza natomiast z LZS Brąszewice 6:0 dla Tęczy.  Najwięcej goli zdobyli Jacek Majda 14, Dawid Liśkiewicz 6, Dominik Gromada 6, Dominik Janeczek 4 są to zawodnicy ofensywni.  Ale obrońcy również strzelają bramki Dawid Różycki 4, Dawid Tomczyk 2, Wiktor Marciniak 1. Bardzo dobrze spisują się też bramkarze Filip Adamczyk i Borys Szylberg dotychczas dali się łącznie pokonać  12 razy, średnio tracąc zaledwie nieco ponad 1 gola na mecz. Siłą drużyny jest „szeroka ławka rezerwowych” możliwość dokonywania roszad przez trenera Pawła Nowaka na każdej pozycji. Trener ma do dyspozycji w każdej formacji po kilku zawodników,  dzięki temu może zmieniać ustawienie taktyczne w każdym momencie meczu w zależności od potrzeb, czy trzeba wzmocnić siłę ataku czy formacje obronną. 

zawodnicy Tęcza Brodnia

Atutem drużyny jest również młodość.  70 procent graczy nie skończyła jeszcze 24 lat. A kilku nawet 20 lat, zawodnicy posiadający status juniora wywalczyli sobie miejsce w podstawowym składzie i pokazują że nie oddadzą go bez walki. Całość wsparta kilkoma doświadczonymi starszymi graczami idealnie się dopełnia i razem tworzy monolit oraz grupę wspierających się i walczących razem na boisku w każdym meczu o zwycięstwo jedną drużynę.  Po za boiskiem również utrzymuje się przyjacielska atmosfera.

Do zakończenia rundy jesiennej pozostało jeszcze 5 kolejek, jeśli utrzyma się taka dyspozycja drużyny oraz nie będzie kontuzji i pauzy za kartki związane z przewinieniami w grze zawodników to jest ogromna szansa utrzymać pierwsze miejsce w tabeli i godnie reprezentować Gminę Buczek w regionie.  

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Bronisławowi Węglewskiemu Wójtowi Gminy Buczek oraz komisji sportu za udzielenie dotacji i wsparcie finansowe Naszego klubu.

            Zarząd KS Tęcza Brodnia

Skip to content