Szukamy dochodów do gminy

Okazuje się, że końcówka roku jest dla nas bardzo szczęśliwa i obiecująca.

Wszystko, to za sprawą podpisania umowy między właścicielem gruntów w Gucinie o pow. 36 ha a przedstawicielem firmy „ Lidl” na budowę magazynów dla tej firmy.

Do podpisania umowy doszło po wielu latach starań właściciela gruntów i moich przy dużej konkurencji innych gmin w regionie. W końcu udało się. Inwestycja ta nie będzie uciążliwa dla mieszkańców jak i dla środowiska. Ma ona kluczowe  znaczenie  dla mieszkańców naszej gminy jak i samej gminy. Otóż firma „Lidl” zatrudni ok. 500 osób, a do tego dochodzą podatki w dużej wysokości.

Liczymy, że dochody z podatków tej firmy będą pewną rekompensatą spadku podatków na skutek wprowadzenia obszaru ograniczonego  użytkowania wokół lotniska powodującego zakaz budownictwa na obszarze około 40% naszej gminy.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w tym aby magazyny „Lidla” powstały właśnie w Gminie Buczek, przy tak dużej konkurencji innych gmin i możemy spokojnie myśleć o dalszym rozwoju gminy co się dalej wiąże z niskimi podatkami od nieruchomości (w roku 2023 podatki zostają na poziomie 2022) i opłatami za wodę 2,14 zł, ścieki 4,14 zł i śmieci 23/25 zł co też jest taka sama jak w 2022 r.

Życzę spokojnych świąt, a w nowym roku 2023, żeby w Waszych gospodarstwach też były duże nieprzewidziane przychody przez cały 2023 rok.

                                                                                Dziękuję

                                                                              Wójt Gminy Buczek

Skip to content