Sprytne roboty w Gminnym Przedszkolu w Buczku

Gminne Przedszkole w Buczku dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Buczek  systematycznie poprawia swoją  bazę dydaktyczną i ofertę edukacyjną. Inwestycje w kształcenie najmłodszych dzieci, to inwestycje w naszą przyszłość.

Nauka kodowania i programowania w przedszkolu, to zagadnienie, które zostało  mocno zaakcentowane w obowiązującej aktualnie podstawie programowej. Pragnąc umożliwić naszym przedszkolakom zdobycie wiedzy oraz umiejętności w tym zakresie w sposób przyjemny i atrakcyjny, a przy tym efektywny i nowatorski, wzbogaciliśmy naszą placówkę o nowe pomoce dydaktyczne dedykowane właśnie nauce kodowania i programowania: OZOBOTY I BEE-BOTY.

BEE-BOT – to robot w kształcie chodzącej pszczółki, wydający dźwięki i poruszający się po podłodze zgodnie z wcześniej zaplanowaną trasą (poprzez guziki funkcyjne). Zabawka jest idealna do nauki kierunków i doskonalenia logicznego myślenia dzieci. Umożliwia przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć, które rozwijają znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji.

OZOBOTY – to małe ale bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Ozobot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci z  nauczycielem programują zadania, które wykonuje robot.

Zajęcia z robotami pozwalają  najmłodszym poznać tajniki i mechanizmy programowania, uczą jak robić to efektywnie, pokazują  jak w przyjemny sposób kodować i odczytywać zapisany kod.  Oprócz tego dzieci  mają też dobrą okazję do ćwiczenia współpracy i działania w zespole, rozwijają  umiejętność logicznego myślenia, analizują problemy. Nasze przedszkolaki odważnie przystąpiły do nowej zabawy, która uczy i  jednocześnie sprawia im wiele radości.

zabawa robotami w przedszkolu

zabawa robotami w przedszkolu

Skip to content