„Sportowe Mikołajki” w Szkole Podstawowej w Buczku

Z chwilą, gdy powstała nowa hala sportowa w Buczku wiele turniejów powiatowych, rejonowych, a nawet wojewódzkich odbywa się właśnie w hali GOKiS. Hala jest obiektem pełnowymiarowym, a więc nie tylko zawody szkolne, ale również różnego rodzaju gry zespołowe, indywidualne, a nawet duże turnieje mogą tu mieć miejsce.

W dniu 6 grudnia uczniowie rozegrali w hali Turniej Mikołajkowy w piłce halowej. Turniej zgromadził 5 zespołów ze szkół w Buczku i Czestkowie. W czasie rozgrywek sportowych z młodymi piłkarzami i uczniami SP Buczek spotkała się Joanna Jóźwik, która wraz z menadżerem Instytutu Sportu Piotrem Majem z Warszawy, jak przystało na okoliczności w strojach świętych Mikołajów przywieźli prezenty w postaci statuetek i sprzętu sportowego. Joanna Jóźwik promuje zdrowy ruch i aktywność uczniów w szkolnych klubach sportowych. Należy przypomnieć, że Joanna Jóźwik jest srebrną z br. i  2-krotnie brązową medalistką (2014, 2015) Mistrzostw Europy w biegu na 800 m. Największy sukces i rekord życiowy 1:57,37 – to start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., zawodniczka zakwalifikowała się do finału zajmując V miejsce.

Mistrzyni biegów średnich opowiedziała uczniom motywującą historię swoich osiągnięć, co wywołało szczere zainteresowanie uczniów i chęć zdobycia autografu i choćby przysłowiowego selfie z sympatyczną i otwartą zawodniczką.

Również drugi gość dziennikarz i menadżer Piotr Maj w kilku zdaniach powiedział o roli sportu zwłaszcza w czasie powrotu do zdrowia i o swoich doświadczeniach w biegach maratońskich . Należy dodać, że obecny podczas turnieju Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski choć dziś jest znany jako działacz i prezes Izb Rolniczych i doświadczony samorządowiec to również on w młodości uprawiał lekkoatletykę . Jego wynik 1.58 na 800 m. (jako 17-latka) do dziś robi wrażenie. 

Na gościach ogromne wrażenie zrobił obiekt sportowy i zainteresowanie uczniów sportem, gdyż jak podkreślali najczęściej mistrzowie w sporcie rodzą się i doskonalą w takich małych miejscowościach jak Buczek, czego nota bene i oni są potwierdzeniem.

O drobne słodkości i napoje dla uczestników turnieju zadbała dyrektor SP Buczek Renata Nowicka. Turniej choć wydłużył się w skutek licznych pytań i wspólnych zdjęć z mistrzynią przebiegał w koleżeńskiej atmosferze i rywalizacji fair play, a ostatecznie to uczniowie z Czestkowa wyjechali z pucharem SKS za I miejsce i voucherem finansowym do Decathlonu, nagrodami ufundowanymi przez Instytut Sportu- Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

Organizatorzy Turnieju Mikołajkowego i uczniowie SP Buczek składają serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Maja i Pani Joanny Jóźwik za odwiedziny, motywujące spotkanie oraz nagrody i upominki dla uczestników rozgrywek i uczniów Szkolnego Klubu Sportowego.      

Andrzej Zieliński

Skip to content