Ścieżka rowerowa
Ścieżka rowerowa przez Gminę Buczek już po przetargu. W najbliższych dniach mamy nadzieję, że podpiszemy umowę na budowę prawie 10 km ścieżki rowerowej szerokości 2,5 m biegnącą po byłych torach kolejowych. Ścieżka będzie łączyć Gminę Zelów od Herbertowa do Gminy Łask do miejscowości Mauryca, będą na niej przystanki w Bachorzynie, Czestkowie i w Buczku. W Buczku będzie wiata przy stawach bo z tej ścieżki będzie zjazd na staw i tu będzie można wypocząć przy wodzie, a będzie tam wokoło stawu 2 metrowa ścieżka z kostki i kilka ławeczek z oświetleniem. Ścieżka nasza będzie się różniła od innych, tym że nie będzie biegła po istniejących drogach a będzie to wyłącznie ścieżka tylko dla rowerów, spacerów. Więcej informacji będziemy przedstawiać przez następny rok i informować o postępach. Chcielibyśmy podziękować za otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Łask-Sieradz-Zduńska Wola, które wynosi ponad 7 mln zł, Gmina Buczek dołoży ok. 800.000 zł. Mamy nadzieję, że ta prawdziwa ścieżka rowerowa zaspokoi oczekiwania mieszkańców Gminy Buczek i nie tylko w zakresie wypoczynku i relaksu.
