Ruszyły inwestycje w Gminie Buczek

Po dość długim czasie związanym z przygotowaniem projektów „zaprojektuj i zbuduj” ruszyły inwestycje na terenie gminy Buczek. W latach 2022/23 i do czerwca 2024 mamy w pełni zabezpieczone środki finansowe. Środki te pochodzą z poza naszego budżetu i budżetu własnego, jest to ogromna kwota bo 22 miliony. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy otrzymamy następne 9 mln na rozbudowę Gminnego Ośrodka Kultury i strażnicy w Buczku i to będzie na planowane inwestycje kwota 31 mln zł, dodatkowo za ok 4 mln zrobimy nowe nakładki asfaltowe w 2023 roku z naszego budżetu. Cieszy nas i radnych naszej gminy fakt, że wszystkie planowane inwestycje finansowo są zabezpieczone i spodziewamy się jeszcze ponad 10 mln nadwyżki budżetowej.

Pragnę przypomnieć, że gmina przez ostatnie 20 lat nie brała kredytów i obecnie również ich nie posiada i nie planowane są inwestycje na kredyt. Wobec galopującej drożyzny nie planuję podwyżki podatków, cen wody, śmieci i kanalizacji wszystko po to, aby moim mieszkańcom żyło się lepiej. Oczywiście ostateczną decyzję podejmie rada gminy. Pierwszą inwestycją jest dokończenie kanalizacji na ulicy Południowej w Buczku, którą planujemy zakończyć do 15 listopada br. Na początku listopada rozpocznie się rozbudowa stacji uzdatniania wody na ul. Szadek – termin zakończenia to maj 2023.

O następnych inwestycjach będziemy systematycznie co 2 tygodnie informować mieszkańców a są to: budowa stadionu w Buczku, budowa nowej stacji uzdatniania wody w Gucinie i rozbudowa oczyszczalni w Czestkowie, budowa kilku nowych nakładek asfaltowych – do końca listopada br. za ok 1 300 000 zł.

Można by powiedzieć, że Gmina Buczek inwestycjami stała i będzie stała.

Wójt Gminy Buczek

Bronisław Węglewski

Skip to content