Rozbudowa stacji uzdatniania wody

W związku z budową nowych 2 ujęć wody, w celu zwiększenia ilości wody w sieci jak i w zbiornikach (będzie dobudowany nowy drugi zbiornik 300 m³ razem będzie to 600m³), musieliśmy wyłączyć na 6 dni ujęcie wody w Buczku. Wyłączenie nastąpiło teraz, kiedy pobór wody jest w miarę mały w stosunku do miesięcy letnich.

Przebudowa, a właściwie budowa nowej stacji w Buczku skutkuje większym poborem wody do 80 m³/h, a nie jak było wcześniej 29m/h. Przyczyni się to również do tego, że w miesiącach letnich nie będzie dużych przestojów w dostarczaniu wody, myślę że robimy dobrze poprawiając warunki życia mieszkańców. Te 6 dni dla niektórych mieszkańców to była tragedia – bo brakuje wody, ale nie było, innej możliwości niż dostarczyć wodę z mniejszym ciśnieniem ze stacji w Brodni. Po odbudowie ujęć musieliśmy mieć badania wody z sanepidu, bo nikt z nas nie mógł podjąć decyzji aby niebadaną wodę puścić w sieć byłaby to samowolka i groziło to całkowitą blokadą sieci, która mogła potrwać nawet miesiąc.

Mam nadzieję, że to niezadowolenie z niskiego ciśnienia zrekompensuje dobrze działającą i wydajniejszą sieć.

Następna nowa stacja zostanie wybudowana do końca 2024r. w Gucinie za 12 mln. zł. i wtedy nikt nie będzie niezadowolony z braku wody, gdyż po prostu sytuacji takiej mamy nadzieje nie będzie. Realizacja już się zaczęła.

Skip to content