Puchar Tymbarku

Ogromny sukces dziewczynek ze Szkoły Podstawowej w Buczku. Mistrzynie województwa łódzkiego w Pucharze Tymbarka.
15 maja 2026 roku w Łodzi odbył się Łódzki Finał XXVI edycji Pucharu Tymbark. W kategorii U-8 dziewczynek znakomicie zaprezentowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Buczku, która wywalczyła 1 miejsce i zdobyła tytuł mistrza województwa.
Szkołę reprezentowały:
Lena Adamska, Maja Holak, Anna Marczak, Emilia Marczak, Lara Muniz Cruz, Wiktoria Niedzielska, Maja Sapela, Zuzanna Szymczak, Nela Szymczyk oraz Małgorzata Wasielewska.
Młode zawodniczki rozegrały znakomity turniej, pozostając niepokonane we wszystkich spotkaniach. Wyniki meczów były imponujące:
* SP Buczek – PSP VIS Gidle 8:0
* SP Buczek – Bieniądzice-Bełziaczki 10:0
* SP Buczek – Stowarzyszenie Gmina Łowicz 4:0
W meczu finałowym dziewczynki również pokazały swoją siłę i wygrały pokonując LUKS Witonia 2:0.
Specjalne wyróżnienie otrzymała Zuzanna Szymczak , która została bramkarzem turnieju. Jako jedyna nie przepuściła żadnego gola.
To ogromny sukces młodych piłkarek oraz powód do dumy dla całej szkoły i lokalnej społeczności. Warto podkreślić, że dziewczynki już w ubiegłym roku zadebiutowały w Pucharze Tymbarku, zdobywając wtedy bardzo wysokie 3 miejsce. Tegoroczny triumf pokazuje, jak wielki postęp zrobiła drużyna i jak wiele pracy oraz zaangażowania włożyły zawodniczki i ich opiekunowie w tym trener Kamil Pietrzyk, który na co dzień dba o kondycję oraz rozwija talenty małych sportowców z terenu Gminy Buczek.
Serdecznie gratulujemy wszystkim dziewczynkom oraz Panu Kamilowi Pietrzykowi wspaniałego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!