Pomimo pandemii działamy

Rok 2021 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przywitał z dużymi ograniczeniami spowodowanymi pandemią, lecz nie przeszkodziło to w realizacji zadań statutowych. GOKiS prowadził zajęcia online aby nie zatracić kontaktu z uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą. W tym czasie zostały przeprowadzone konkursy plastyczne : „Zima za oknem”, „Wielkanocna pisanka”, „Wiosenne kwiaty”.

W konkursach plastycznych uczestniczyły dzieci z koła plastycznego oraz z gminy Buczek. Konkursy miały na celu rozwijanie pomysłowości, wyobraźni oraz rozbudzenie w młodych osobach dużo wrażliwości estetycznej i promowanie aktywności twórczej. Prace młodych artystów można obejrzeć na stronie internetowej www.gokis-buczek.pl. Mimo dużych utrudnień związanych z ograniczeniami to w sposób bezpieczny placówka przygotowała przeglądy piosenki:

„Buczkowski Rozśpiewany Orszak Trzech Króli”, oraz „Buczkowski przegląd Piosenki Ekologicznej”. I tutaj Jury było pod dużym wrażeniem talentu, pasji i pomysłowości dzieci z gminy Buczek. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował również występy artystyczne z okazji dnia Kobiet. Wystąpiła Orkiestra Dęta, Zespół : „Bogoria”, „Kana”, „Buczkowiacy”, Kabaret „Cudoki”, Gminne Przedszkole z Buczku.

Święto Konstytucji 3 maja także obchodzone było uroczyście. Program artystyczny przygotowała instruktor Aleksandra Zielińska i Krzysztof Kędrak. Przewodniczący Rady Gminy Buczek Andrzej Zieliński przedstawił bardzo ciekawie zarys historyczny związany z 1, 2 i 3 maja. Występy artystyczne można obejrzeć na YouTube GOKiS Buczek. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Co jeszcze GOKiS ma w planach… – bardzo dużo. Na pewno czerwiec będzie obfitował w występami artystycznych online, a także wakacje dzieci spędzą na plenerze malarskim.

 

Jolanta Nietupska

Dyrektor GOKiS

Skip to content