Podpisaliśmy umowę na OZE

W ostatnich dniach podpisaliśmy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi w ramach programu RPO umowę na dofinansowanie 158 ogniw fotowoltaicznych o mocy 3,5kW i na 10 instalacji solarnych.

Na terenie gminy będzie już 380 ogniw fotowoltaicznych i 70 instalacji solarnych, do których mieszkańcy skorzystali z dofinansowania.

Obecnie jest to już trzecia tura, z której mogą skorzystać mieszkańcy. Wnioski składane były w roku 2020 wszyscy, którzy się zgłosili zostali zakwalifikowani do dofinansowania, jednakże 12 osób zrezygnowało i dlatego 9 marca ogłoszony został dodatkowy nabór. Zainteresowanie było bardzo duże i praktycznie w tym samym dniu nabór się zakończył.

Jest nam bardzo przykro, ale nie z naszej winy, z dofinansowania tego nie mogą skorzystać rolnicy ubezpieczeni w (KRUS) lecz tylko osoby z ubezpieczeniem w ZUS.

Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ogłoszony zostanie nabór z PROW (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich ), dający możliwość skorzystania z dofinansowania przez rolników, gmina na pewno przystąpi do naboru.

Wiele gmin nie angażuje się w te projekty uważając, że nie jest to ich obowiązkiem, ale nikt nie zabrania abyśmy pomagali w otrzymywaniu dotacji, dlatego będziemy to robić dalej jak tylko będą chętni.

Nadmieniam, że mieszkańcy zapłacą tylko 3 500 tys. (netto)

Cała wartość projektu ze środkami z gminy to prawie 2,3 mln. zł.

Skip to content