Piknik w Sycanowie

16 października2022 roku w Świetlicy Wiejskiej w Sycanowie odbył się piknik pod nazwą “Z lasu prosto na stół, grzyby i jagody pod różną postacją” zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Sycanów-Dąbrowa pod patronatem Lasów Państwowych.

Zgodnie z programem zorganizowane zostały warsztaty kulinarne z wykorzystaniem produktów pochodzenia leśnego. Panie z KGW przygotowały: zupę grzybową, kluski śląskie z sosem grzybowym, pierogi z kapustą i grzybami, bigos z kiełbasą z dzika i grzybami, kanapki z grzybami zasmażanymi, zapiekanki z grzybami i serem. Serwowano również desery jagodowe z naszych polskich lasów (sernik z galaretką i jagodami, placek o nazwie “Leśny mech”, rolada z masą jagodową).

Został zorganizowany konkurs dla dzieci na najładniejszą malowankę o tematyce leśnej. W konkursie brały udział dzieci w wieku do 7 lat. Każde dziecko biorące udział w malowaniu obrazków zostało nagrodzone drobnym podarunkiem w postaci słodyczy. W ramach pikniku dzieci korzystały z atrakcji w formie dmuchanego zamku oraz waty cukrowej.

Na piknik zostali zaproszeni przedstawiciele Urzędu Gminy Buczek – Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski, Przewodniczący Rady Andrzej Zieliński, Wicestarosta powiatu łaskiego Pani Teresa Wesołowska oraz przedstawiciel koła łowieckiego “Leśnik” Pan Jerzy Gawlik.

Na pikniku została zorganizowana wystawka promująca lasy państwowe, można było pobrać broszurki przekazane przez Centrum Informacji Lasów Państwowych. Przedstawiciel koła łowieckiego przeprowadził pogadankę na temat zdrowej żywności pochodzącej z polskich lasów.

W pikniku obligatoryjnie wzięło udział około 40 osób w tym większość z sołectwa Sycanów-Dąbrowa. Pojawiły się również osoby z ościennych sołectw. Wszyscy przybyli uczestnicy naszego wydarzenia mogli skosztować potraw przygotowanych z produktów leśnych i ciast z jagodami.

Uczestnicy pikniku byli bardzo zadowoleni z przebiegu całego wydarzenia, piknik zakończony został taneczną zabawą.

piknik w Sycanowie

Skip to content