Obronili tytuł mistrzów powiatu po raz kolejny

Korzystne zmiany w infrastrukturze OSP w ostatnich latach w gminie Buczek, przyjmowanie młodych druhów, a przede wszystkim szerokie rozwinięcie działalności i zaangażowania strażaków ochotników w życie jednostki to źródła sukcesów również w zakresie szkolenia. Przed 2 tygodniami podziwialiśmy sprawność strażaków ze wszystkich jednostek naszej gminy w mistrzostwach Gminy Buczek w Zawodach Sportowo-Pożarniczych, w dniu 15 września na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku, również mogliśmy dzielić radość z sukcesów naszych druhów ochotników.
Parafrazując znane powiedzenie o zwycięstwach w piłce nożnej naszych zachodnich sąsiadów rzec by można, że wszyscy strażacy rywalizują w zawodach, a w końcu wygrywa gmina Buczek, a ściślej mówiąc Malenia. Drużyny kobiece i męskie z tej jednostki od 2013r. właściwie cały czas zdobywają I miejsca w zawodach powiatowych. W zawodach wystartowały drużyny zwycięskie zawodów gminnych z całego powiatu. Gminę Buczek reprezentowały 2 drużyny z Maleni i Buczku.

zawody powiatowe straży pożarnych

X Mistrzostwa to kolejny wielki sukces druhów z gminy Buczek. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców z Buczku nie miała w zawodach rywali, będzie wiec reprezentować w mistrzostwach województwa powiat łaski w swojej kategorii, nieco słabiej wypadli chłopcy z OSP w Buczku w kat. MDP, którzy zdobyli II miejsce, wyprzedzając Wiewiórczyn, a ulegając Wodzieradom.
Zawody drużyn kobiecych, czyli kategoria C, to kolejny wielki sukces drużyny z OSP w Maleni. Niezwykle urodziwe Panie sprawiły sobie i licznie zgromadzonym kibicom wspaniały prezent zwyciężając po raz kolejny w Mistrzostwach Powiatu Łaskiego Kobiecych Drużyn Pożarniczych uzyskując 114.1 pkt, wyprzedzając drużyny z Łasku i Buczku.
Panowie z OSP w Maleni pozazdrościli Paniom i również zdecydowanie wygrali swoją kategorię uzyskując najlepsze czasy w zawodach zarówno w sztafecie (60,5 s.), jak i ćwiczeniach bojowych (39,0 s.). Bardzo dobrze zaprezentowali się też druhowie z OSP w Buczku, uzyskując w sztafecie drugi czas zawodów (60,8s.), a w łącznej klasyfikacji miejsce III. Obsługę zawodów, to jest skład komisji sędziowskiej stanowili strażacy PSP w Łasku. Duże zaangażowanie w przygotowanie zawodów wykazał też osobiście Komendant Powiatowy PSP starszy bryg. Piotr Rudecki, który pozyskał środki i zakupił część nagród, zwłaszcza dla drużyn młodzieżowych, a nad stroną organizacyjną opiekę przejął Zarząd Powiatowy OSP RP w Łasku z niezwykle oddanym sprawom strażaków ochotników Prezesem Powiatowym druhem Wojciechem Pokorą.

zawody powiatowe straży pożarnych

Prezes Wojciech Pokora podczas zawodów podziękował również sponsorom wśród których wymienił Starostę Powiatu Łaskiego Piotra Wołosz, Burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka i wszystkich wójtów gmin z powiatu łaskiego: Buczku – Bronisława Węglewskiego, Sędziejowic – Dariusza Cieślaka, Widawy – Michała Włodarczyka oraz Wodzierad – Renatę Szafrańską. Należy dodać, że wśród darczyńców znaleźli się też parlamentarzyści z naszego terenu Poseł RP Krzysztof Ciebiada i Senator Maciej Łuczak, a prezes Wojciech Pokora ufundował prywatnie 2 nagrody pieniężne dla najmłodszego druha (Lena Goździk z OSP w Buczku) i najstarszego druha (Sławomir Błaszczyk z OSP Wola Czarnyska). Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a wszystkim druhom najbardziej smakowała grochówka przygotowana i serwowana przez druhów gminy Widawa.

Andrzej Zieliński

Skip to content