Nowy projekt w Domu Kultury w Buczku

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Buczku został zakwalifikowany do udziału w projekcie ekologiczno-artystycznym pt. „Lokomotywą Po Wiedzę-ECO FASHION” dla dzieci z województwa łódzkiego zorganizowany przez Łódzki Dom Kultury.  30 stycznia 2020 roku została podpisana umowa udziału w projekcie. Nasz Gmina znalazł się wśród 32 gmin i powiatów, które zostały zakwalifikowane do udziału w tym projekcie, z udziałem środków zewnętrznych-Dofinansowanie ze Środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Łódzkiego Domu Kultury instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego.

Dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytut Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Wszystkie działania merytoryczne projektu ukierunkowane będą na stworzenie Pokazu Mody Ekologicznej „ECO FASHION”. Uczestnikom dostarczona będzie wiedza i umiejętności uwzględniające ekologiczny charakter pracy artystycznej. Dzieci będą uczestniczyły w 4 typach warsztatów, w których wykorzystane będą materiały z recyklingu do wykonania ekologicznego stroju do Pokazu Mody Ekologicznej „ECO FASHION”.  Projekt realizowany będzie od marca do czerwca br.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Buczek do udziału w projekcie. Więcej informacji w GOKiS w Buczku (43-677-40-96).

J.N.

Skip to content