Mali badacze wody z Gminnego Przedszkola w Buczku

Gminne Przedszkole w Buczku dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi realizuje w roku szkolnym 2020/21 ciekawy projekt ekologiczny „Małych Buczkowiaków przygody z wodą”.

Na przełomie grudnia, stycznia i lutego, nauczyciele wraz z dziećmi realizowali zadania z modułu II – „Obieg wody w przyrodzie”. Młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach  pod tytułem „Niebieska planeta” przygotowanych przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Dzieci  dowiedziały się do czego używamy wody w codziennym życiu, w jaki sposób ją zanieczyszczamy, ile wody zużywamy na co dzień i jak moglibyśmy ją oszczędzać. 

badanie wody w przedszkolu

Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez ciekawe eksperymenty, które pokazują zjawiska z najbliższego otoczenia.  Eksperymenty: – Co pływa, co tonie?, Co rozpuszcza się w wodzie a co nie?, Stany skupienia wody oraz Obieg wody w przyrodzie – w interesujący sposób przybliżyły przedszkolakom właściwości wody. Pomoce dydaktyczne zakupione w ramach realizacji projektu, np. symulatory „Obieg wody w przyrodzie”, hydroponiczne szklarnie, zestawy do filtrowania wody, menzurki, lupy, gry dydaktyczne, puzzle, wzbogaciły bazę dydaktyczną naszej placówki i znacznie przyczyniły się do ciekawszej realizacji treści ekologicznych w przedszkolu.

Przed nami realizacja III modułu projektu „Różne środowiska wodne – fauna i flora”. Na dzieci czekają kolejne eksperymenty, warsztaty terenowe, Gminny Festiwal piosenki o wodzie, konkurs plastyczny „Królestwo wody”.

Skip to content