KS Tęcza Brodnia stawia na dzieci!

Z każdym miesiącem rozpędu nabiera projekt organizacji drużyn dziecięcych w KS Tęcza Brodnia. Na obecną chwilę w klubie trenuje 64 dzieci z terenu gminy Buczek. Zostały utworzone trzy kategorie wiekowe: Młodzik 2010/11, Orlik 2021/13 oraz Skrzat/Żak 2014/15. Dzieci z kategorii Młodzik i Orlik swoją rywalizację toczą również w rozgrywkach ligowych rywalizując z rówieśnikami z takich miast jak Wieluń, Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Szadek oraz innych miejscowości gminnych Sędziejowice, Widawa, Siemkowice. Ponadto Klub chcąc rozwijać akademię skierował na szkolenie trenerskie kategorii UEFA C dwóch członków sztabu szkoleniowego. Zdobycie odpowiedniej wiedzy oraz późniejsze samokształcenie i rozwój osobisty znacznie podniesie poziom nauczania gry w piłkę nożną dzieci w KS Tęcza Brodnia. Cały czas do Klubu zgłaszają się chętne dzieciaki chcące spróbować i sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie. Klub jest cały czas otwarty dla każdego i nie wymaga żadnego poziomu umiejętności piłkarskich od dzieci. Każdy może przyjść na trening i zacząć swoją przygodę z piłką od początku. Na rozwój akademii Klub Sportowy Tęcza pozyskał dotację z Programu Klub 2021 udzieloną przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 10.000,00 zł. Dużym wsparciem dla klubu jest również uzyskanie dotacji z Gminy Buczek na potrzeby utworzonych grup dziecięcych w KS Tęcza Brodnia.

KS Tęcza nie może doczekać się dnia, w którym to dzieciaki będą mogły trenować na nowym boisku powstającym w Buczku. Wykonywane dotychczas prace koszenia i wałowania trawy znacznie przyczyniły się do poprawy stanu murawy. Plac musi zostać jeszcze wyposażony w infrastrukturę boiskową (tj.: piłkochwyty, bramki, ławki dla rezerwowych) i będzie można trenować z dziećmi a także mamy nadzieję rozgrywać wspaniałe mecze z ich udziałem.

KS Tęcza Brodnia kieruje również podziękowania dla okolicznych firm i sponsorów, którzy wspierają akademię. Dzięki tej pomocy istnieje możliwość zakupienia niezbędnego sprzętu treningowego dla dzieci. W planach KS Tęcza jest zorganizowanie halowego turnieju Mikołajkowego dla drużyn z roczników Młodzika i Orlika na hali sportowej w Buczku. Było by to nie lada wydarzenie dla dzieci oraz ich bliskich, rodziców i dziadków. W celu integracji i budowy atmosfery piłkarskiej Klub zorganizował wyjazd dla dzieci i ich rodziców na mecz piłkarski Widzewa Łódź, dzieci były bardzo zadowolone i nie mogą doczekać się kolejnego wspólnego wyjazdu.

Natomiast drużyna seniorów dobrze radzi sobie w rozgrywkach ligowych klasy okręgowej grupy sieradzkiej utrzymując miejsce w środkowej części tabeli po 10 kolejkach. Celem Klubu jest zajęcie miejsca w pierwszej połowie tabeli w rundzie jesiennej, jednakże w czasie zimowym solidnie przepracować okres przygotowawczy i tak jak w ubiegłym sezonie powalczyć o miejsce na podium tabeli. Priorytetem pozostaje rozwój akademii i podnoszenie kwalifikacji trenerów.

Ł.M.

Skip to content