Konkurs na recenzję książki o tematyce bożonarodzeniowej rozstrzygnięty!

Do biblioteki wpłynęło 13 recenzji książek – 7 w kategorii wiekowej 10 – 15 lat oraz 6 w kategorii powyżej 18 roku życia.
W okresie przedświątecznym z wielką przyjemnością czyta się książki o tematyce Bożego Narodzenia. Uczestnicy naszego konkursu zapoznali się z książkami, w których Boże Narodzenie obchodzone jest w sposób szczególny. Bez względu na to jakie jest nasze podejście do świąt, książki takie skłaniają nas do refleksji, zadumy. Siła tych świąt jest tak duża, że nawet bohater książki „Opowieść Wigilijna” Charlesa Dickensa ulega tej magii. Święta niosą ze sobą nadzieję, pragnienie zmian, chęć przeżycia czegoś niezwykłego. Każdy pragnie w tym dniu podzielić się życzliwością i radością. W święta Bożego Narodzenia nie ma miejsca na samotność. O tym wszystkim napisali uczestnicy naszego konkursu w swoich recenzjach.
Komisja nagrodziła dwie osoby w kategorii wiekowej 10 – 15 lat i dwie w kategorii dorośli. Laureatami zostali : Alicja Kredens (13 lat), Karina Szczupak (10 lat), Emilia Tarka (36 lat) i Anna Szczepaniak (29 lat). Dla pozostałych uczestników przygotowane zostały świąteczne podziękowania.

 

Wójt Gminy Buczek i Gminna Biblioteka dziękują wszystkim za udział w konkursie i zapraszają do wzięcia udziału w konkursie świątecznym za rok.

Alicja Hans

Skip to content