Kolejna duża inwestycja zakończona

W dniu 30.03.2019 r mieszkańcy Woli Buczkowskiej w trakcie zebrania sołeckiego mogli obejrzeć przebudowany piękny obiekt świetlicy miejscowego OSP.W terminie wcześniejszym przeprowadzone zostały obowiązkowe kontrole PSP w Łasku, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łasku i PINB w Łasku mające na celu dopuszczenie obiektu do użytkowania.
W ramach zadania przeprowadzono kompleksowy remont. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz pokrycie dachowe. Wyremontowane są również sanitariaty i zaplecze kuchenne. Elewacja zewnętrzna świetlicy jest docieplona i położony tynk strukturalny. Budynek praktycznie przybrał nowy kształt i w niczym nie przypomina starego obiektu. Bardzo ciekawa jest bryła zewnętrzna obiektu. Nowy strukturalny tynk z wkomponowanymi dekoracyjnymi elementami drewnopodobnymi wyróżnia budynek. Docieplony budynek będzie ogrzewany ekologicznymi grzejnikami elektrycznymi .
Mieszkańcy Woli Buczkowskiej i miejscowi strażacy przez wiele lat będą mogli organizować spotkania integracyjnych, zebrania ,szkolenia oraz różnego rodzaju imprezy.
Całkowity koszt rozbudowy wyniósł 688 000,00 zł. Dofinansowanie ze środków PROW na lata 2014 – 2020 wynosi 250 587,00 zł.
Wykonawca firma BUD-GIPS Zbigniew Borek z Luciejowa stanął na wysokości zadania co widać w estetyce i staranności wykonania.
To kolejna wielka inwestycja w Naszej Gminie, która jest współfinansowana ze środków europejskich, pierwsza to rynek w Buczku z tężnią solankową w kształcie truskawki za ponad 2mln zł. Inwestycje przekroczyły w ciągu 3 miesięcy w 2019 roku ponad 3 mln zł.

Skip to content