Gwiazdy dla ziemi – EARTH FESTIVAL – UNIEJÓW 8-9.06.2019 r.

GWIAZDY DLA ZIEMI na  wydarzeniu multimedialnym EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2019

W dniach 8 i 9 czerwca 2019 r. Uniejów będzie gościł wiele znakomitych gwiazd polskiej piosenki, wielu znanych artystów, aktorów oraz twórców, którzy przyjadą to tego uroczego uzdrowiska, by wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2019.

To nowoczesny i multimedialny festiwal, który oprócz rozrywki i ogromnej dawki pozytywnej energii ma także do przekazania ważne przesłanie: chcemy uświadomić nam wszystkim coraz bardziej widocznie postępującą degradację życia na Ziemi i relacji międzyludzkich, ocieplanie klimatu, brak wody, wycinanie lasów, wymieranie gatunków, zanieczyszczenie, wzrost konfliktów i agresji między ludźmi oraz wpływ każdego z nas na ten stan rzeczy.

Mamy nadzieję, że w ramach EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2019 nie tylko spotkamy się, by wspólnie miło spędzić czas, ale także by poznać i porozmawiać z ludźmi, którzy pragną coś zmienić i przyczynić się do poprawy jakości naszego środowiska i nas samych.

Pragniemy bowiem inspirować ludzi do małych zmian na lepsze w ich własnym otoczeniu oraz pokazywać przykłady takich działań. Dostrzegamy postępującą degradację jakości życia na Ziemi, w tym relacji międzyludzkich, dostrzegamy również coraz powszechniejszą świadomość, że działalność człowieka uruchomiła coraz trudniejsze do odwrócenia zmiany na Ziemi i wierzymy, że nawet najmniejsze działanie by powstrzymać tę degradację ma sens. Mała zmiana bowiem pomnożona przez miliardy ludzi na świecie daje zmianę globalną!   

Wydarzeniem kulminacyjnym festiwalu będzie niedzielny wieczorny Koncert Telewizyjny GWIAZDY DLA ZIEMI, transmitowany „na żywo” przez Telewizję Polsat. Koncert rozpocznie się w niedzielę 9 czerwca o godzinie 20.00. Wystąpią w nim: Piotr Cugowski, Future Folk, Grzegorz Hyży, InoRos, Kayah, Kasia Kowalska, Beata Kozidrak i Bajm, LemON, Liber, Andrzej Piaseczny, Maryla Rodowicz, Stachursky. Koncert poprowadzą Ola Szwed, Krzysztof Ibisz i Kabaret Paranienormalni.

W ramach festiwalu zapraszamy także w sobotni wieczór na dwa filmy: „Let’s clean our country”, które poprzedzi  spotkanie z reżyserem tego świetnego dokumentu – Adamem Grzanką oraz na hit tegorocznych Oskarów „Bohemian Rhapsody”

Podczas festiwalu działać będzie TME.EU EKO PARK pełny atrakcji dla dorosłych i dzieci takich jak gigantyczne dmuchańce, łazik marsjański i bolid ECO Arrow, a także, co chcemy podkreślić – zostaną w nim przeprowadzone EKO warsztaty dla dzieci, uczące poprzez zabawę postaw proekologicznych już od najmłodszego wieku. Wszystkich fanów tańca i ruchu  zapraszamy na Zumbę z trenerami B:FIT i na Taniec Dla Ziemi z Tomkiem Barańskim. 

Strefy czynne będą w sobotę w godzinach 12.00- 20.00 a w niedzielę w godzinach 10.00-20.00.

Wstęp do wszystkich stref EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2019 będzie bezpłatny.

Nasz festiwal to szansa na wymianę doświadczeń i pomysłów, na wzajemne inspiracje i dzielenie się pozytywną energią tysięcy uczestników, a wszystko to odbędzie się w wyjątkowej lokalizacji – w malowniczo położonym nad Wartą uzdrowisku termalnym z XIV wiecznym zamkiem i parkiem ze starodrzewiem. Uniejów wraz ze swoją wypływającą z głębi Ziemi gorącą solanką, z okolicznymi lasami sprzyja zdrowiu, regeneracji, nabieraniu sił, a także napełnia pozytywną energią i zachęca do życia w harmonii z Ziemią.  Realizuje projekty zrównoważonego rozwoju, wprowadzając wiele dużych i małych zmian, które sprzyjają podnoszeniu jakości naszego życia. Mieszkańcy chętnie uczestniczą w szkoleniach i wykładach na temat ekologii i geotermii, projektach wdrażających segregację śmieci, podnosząc swoją wiedzę i kształtując świadomość o otaczającym nas środowisku.

Pierwsza edycja festiwalu, która odbyła się w dniach 7-8 lipca 2018 r. w Uzdrowisku Termalnym Uniejów, przyciągnęła tysiące miłośników dobrej zabawy także z wielu okolicznych miast (Łódź, Turek, Kalisz, Sieradz itd.) i ponad milion widzów przed telewizory.

Partnerami EARTH FESTIVAL.UNIEJÓW 2019 są: Uzdrowisko Termalne Uniejów, Termy Uniejów, TME.EU. Patronat medialny nad festiwalem objęła Telewizja Polsat, Radio ESKA, Tygodnik ANGORA.

EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2019 wspierają: Stowarzyszenie Mediów Polskich, Warszawska Izba Gospodarcza, B:FIT, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Kancelaria Furtak & Karasiński, Hotel & Spa Kasztel Uniejów.

EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2019 przygotowuje Zespół FOR EARTH FOR US, złożony z profesjonalistów, ludzi mediów, marketingu, biznesu, twórców widowisk telewizyjnych i festiwalowych.

Organizatorem jest Visionair Mariusz Woźniczka.

Autorem koncepcji i Dyrektorem Generalnym EARTH FESTIVAL jest Mariusz Woźniczka

Więcej informacji o wydarzeniu oraz o projekcie DLA ZIEMI DLA NAS (FOR EARTH FOR US) na 

    FOR EARTH FOR US   
https://www.facebook.com/For-EARTH-for-US-393415607812981/

  EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2019 https://www.facebook.com/events/324523418201973/?active_tab=discussion

 

Kontakt z Biurem Prasowym: paulina.earthfestival@gmail.com 

Skip to content