Gminny Klub Sportowy Orkan Buczek – sezon 2021/22

Za GKS Orkan Buczek 11 kolejek ligowych. Orkan zajmuje 7 miejsce, ze stratą tylko 3 punktów do będącej na drugim miejscu Omegi Kleszczów. Tyle samo punktów co Orkan ma będące na 6 miejscu Radomsko i zajmujące 5 miejsce rezerwy Widzewa Łódź. Drużyna wygrała 6 meczów, 3 zremisowała i poniosła dwie porażki.

Ostatnio drużyna jest na fali wznoszącej. Świadczy o tym seria pięciu zwycięstw z rzędu, a do tego awans do następnej rundy Pucharu Polski. Przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych więc potrzeba było czasu na zgranie drużyny. Praca jaką wykonała drużyna pod okiem trenera Marcina Zimocha teraz procentuje. Sukces w postaci zwycięstw przyciąga kibiców na nasze mecze. Możemy się poszczycić jedną z największych frekwencji w IV lidze. Przed sezonem drużynę opuścili: Michał Lewandowski, Daniel Chwałowski, Igor Szczepaniak i Mateusz Wroński. Do drużyny dołączyli: Bartłomiej Madej, Piotr Górecki, Jardel Muniz Cruz Szymon Pajkert i Kacper Konstańczuk.

Dodatkowo Orkan wygrał prestiżowe mecze. Wygrana 4:2 w Kwiatkowicach dało nam miano najlepszej drużyny w powiecie łaskim, wygraliśmy też prestiżowy mecz z sąsiadami z Zelowa 1:0, przerwaliśmy też świetną passę meczów bez porażki Boruty Zgierz wygrywając 3:2. 

Świetnie radzi sobie też drużyna juniorów GKS Orkan Buczek. Drużyna prowadzona przez trenera Patryka Niciaka grająca w II lidze wojewódzkiej zajmuje 2 miejsce ustępując tylko drużynie Warty Sieradz. Kilku zawodników ma już za sobą debiut w drużynie seniorów Orkana. 

Z piłkarskim pozdrowieniem GKS Orkan Buczek.

 

J.P.

Skip to content