Gminny Klub Sportowy Orkan Buczek runda wiosenna – IV liga

14 marca Orkan rozpoczyna rundę rewanżową sezonu 2020/21. Za drużyną prowadzoną przez Marcina Zimocha dwa miesiące ciężkiej pracy, pomimo trudności wynikającej z obostrzeń i zaskakująco srogiej zimy przygotowania przebiegały bez większych problemów i można je uznać za udane. Praca nad siłą, motoryką, wytrzymałością, oraz treningi taktyczno-techniczne plus mecze kontrolne. W tym czasie Orkan rozegrał 7 sparingów z których 6 wygrał i 1 zremisował. 26 strzelonych goli potwierdza, że nie przypadkowo Orkan jest najbardziej bramkostrzelną drużyną IV ligi. Trener Marcin Zimoch zawsze ustawia drużynę na grą ofensywną, a taką grę kocha każdy kibic piłki nożnej.

GKS Orkan Buczek – GKS Ksawerów 6:2 [Cukiernik 2, Lewandowski 2, Potakowski 1, Dregier J 1].

GKS Orkan Buczek – GKS II Bełchatów 5:1 [Cukiernik 2, Lewandowski 1, Chwałowski 1, Siewiera 1].

GKS Orkan Buczek – Górnik Łęczyca 3:0 [Potakowski 1, testowany zawodnik 2].

GKS Orkan Buczek – Lechia Tomaszów 3:0 [Lewandowski 2, Matuszczyk 1].

GKS Orkan Buczek – Lider Włocławek 3:1 [Chwałowski 2, Potakowski 1].

GKS Orkan Buczek – Boruta Zgierz 3:0 [Cukiernik 1, Lewandowski 1, Chwałowski 1].

GKS Orkan Buczek – Omega Kleszczów 3:3 [Śpiewak 1, Chwałowski 1, Barański 1].

Po udanej rundzie jesiennej którą Orkan zakończył na 4 miejscu z pięcioma punktami straty do prowadzących rezerw ŁKS-u sukcesem jest zatrzymanie tej samej kadry. Zawodnicy Orkana pomimo wielu ofert z innych klubów postanowili zostać w Orkanie. Drużynę opuścili: Szymon Serafin i Przemysław Szewczyk, a w ich miejsce Orkan pozyskał z RKS Radomsko: Damiana Siewierę, dla którego jest to powrót do Buczku i Mieszka Śpiewaka, który przyszedł z Polonii Piotrków. Do kadry zostali też zgłoszeni wyróżniający się zawodnicy z drużyny juniorów Orkana prowadzonej przez Patryka Niciaka: Marcel Tomczyk, Marcel Kubiak, Jakub Borowiecki, Mateusz Dzieciątkowski i Wiktor Biskupski.

Pierwszy mecz rundy wiosennej Orkan rozegra w niedzielę 14 marca i od razu zapowiada się dużo piłkarskich emocji ponieważ rywalem będzie drużyna z Kwiatkowic, więc derby Powiatu Łakiego na start. W pierwszym meczu  rozegranym w Kwiatkowicach padł remis 1:1.  Zawsze po Zwycięstwo !!!

Z piłkarskim pozdrowieniem GKS Orkan Buczek.

Skip to content