Festyn z okazji Dnia Dziecka

Na ten dzień uczniowie naszej szkoły czekali z wielką niecierpliwością, gdyż jest to święto szczególne w życiu każdego dziecka. Trudno się temu dziwić, skoro wtedy zamiast lekcji czeka na uczniów wiele atrakcji.

Dzień Dziecka odbył się w naszej szkole 3 czerwca. W tym roku również przybyli do nas wspaniali goście: Wójt Gminy Buczek – Pan Bronisław Węglewski, przedstawiciele OSP z Woli Buczkowskiej i Czestkowa oraz uczniowie ze SOSW w Łasku pod opieką swoich wychowawców.

Świętowanie rozpoczęło się od premiery przedstawienia teatralnego pt. „Wróżki, czyli jaki uczynek, taka nagroda”, które zostało przygotowane przez uczniów klasy IV, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej. Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie festynu. Serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka złożyła uczniom Pani Dyrektor – Agnieszka Badowska oraz Wójt Gminy Buczek – Pan Bronisław Węglewski, który również przywiózł dzieciom  jak zawsze prezenty.  Każdy uczeń otrzymał bilet wstępu do „parku atrakcji”  w dniach ŚWIĘTA TRUSKAWKI. Upominkami obdarowali uczniów  również przedstawiciele OSP Z Woli Buczkowskiej i Czestkowa.

Jak co roku Rada Rodziców stanęła na wysokości zadania, gdyż na uczniów czekało wiele atrakcji: zjeżdżalnie, trampolina, bańki mydlane, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, rzuty piłeczkami do celu. Miłośnicy zajęć plastycznych mieli możliwość wykazania się swoimi talentami, malując gipsowe figurki. Rodzice zadbali również o to, aby ich pociechy nie opadły z sił, przygotowując słodki poczęstunek oraz napoje. Miłym akcentem był deser w postaci pysznych lodów. Na łasuchów czekały również smakołyki w sklepiku, który również prowadzony był przez rodziców.

Zgodnie z tradycją tego święta nie zawiedliśmy się również na druhach z OSP, którzy przygotowali pokaz sprzętu strażackiego oraz włączali się do wspólnej zabawy m.in. w konkursie na przeciąganie liny. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość ochłodzenia się w płaszczu wodnym zorganizowanym również przez druhów.

Nowością w tym roku był pokaz iluzji oraz baniek mydlanych zaprezentowany przez pana animatora, który wspaniale prowadził całą imprezę. 

Dzięki wspaniałej pogodzie, zaangażowaniu rodziców, strażaków oraz atrakcjom przez nich przygotowanym ten dzień na długo zostanie w pamięci każdego ucznia.

Skip to content