Dzień Ziemi w Gminnym Przedszkolu w Buczku

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji na  Przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Buczku czekało wiele aktywności z ekologią w tle. Nie zabrakło  zabaw z chustą animacyjną, globusem, Bee-Botem, Ozobotem  oraz matą edukacyjną. Dzieci  świetnie poradziły sobie z segregacją śmieci i założeniem zielonego „ogródka”. Przedszkolaki  stworzyły  również obrazkowy  KODEKS MAŁEGO EKOLOGA.

Dzień Ziemi w przedszkoluGłówną atrakcją tego wyjątkowego dnia było wykonanie  przez wszystkie grupy przedszkolne  makiety pt. „WODNY ŚWIAT” w ramach realizowanego projektu przyrodniczego „Małych Buczkowiaków przygody z wodą” dofinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi. Dzieci wspólnie z nauczycielami zrobiły przepiękne wodne stworzenia wykorzystując różne materiały i techniki. Wodny świat zrobił duże wrażenie na wszystkich dzieciach, które nie mogły oderwać oczu od kolorowych rybek,  koników morskich, ośmiornic, żółwi i  krabów. Przedszkolaki dowiedziały się, że woda to najważniejsza substancja na Ziemi. Potrzebują jej wszystkie żywe organizmy: zarówno ludzie, jak i rośliny oraz zwierzęta. Większość z nich zaczyna swoje życie w wodzie, a potem mieszka w niej lub w jej pobliżu.

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Buczku wiedzą, że ludzie są odpowiedzialni za swoją planetę i od nich zależy, jak będzie ona wyglądać.

M.M.

Skip to content