Dzień Niepodległości w przedszkolu

„Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje galowe uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzieci z grupy BIERDONKI zaprezentowały wszystkim zgromadzonym na uroczystości część artystyczną, podczas której recytowały wiersze związane z symbolami narodowymi. Zaśpiewały pieśń o tym jak być prawdziwym Polakiem i przedstawiły układ taneczny pt. „Biało – Czerwoni”. W piękny i wzruszający sposób przedstawili historię  wolnej Polski , której symbolem był biały orzeł, a jego głos-pisk, słyszany  w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na odzyskanie wolności. Przedstawienie było wzbogacone w nastrojową muzykę, taniec i pieśni patriotyczne.

Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci i kadra placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie  odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

S.G.

Skip to content