Dzień Kobiet w Buczku

12 marca 2023r. w hali sportowej w Buczku, jak co roku około 200 Pań obchodziło na widowni, a także jako artyści na scenie swoje święto. W uroczystości wzięli udział : poseł Piotr Polak, przewodnicząca Sejmiku Samorządowego Województwa Łódzkiego Iwona Koperska, pełnomocnik PiS Krzysztof Ciebiada, radna Sejmiku Dorota Więckowska. Gospodarzami uroczystości byli: wójt Gminy Buczek Bonisław Węglewski i dyrektor GOKiS Jolanta Nietupska.

Gospodarz gminy wyraził radość ze spotkania z Paniami w tak licznym gronie i oprócz ciepłych słów, serdecznych życzeń zdrowia, pogody ducha, uśmiechu i radości na co dzień obdarował wraz z przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Zielińskim wszystkie Panie symbolicznym tulipanem i słodyczami. Kwiaty i drobne upominki wręczyli również Paniom poseł Piotr Polak i Pan Krzysztof Ciebiada.

W scenariuszu Dnia Kobiet, który przygotowała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Jolanta Nietupska, znalazły się wszystkie formy artystyczne, które są rozwijane w placówce.

Święto Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu ma corocznie wymiar przede wszystkim artystyczny.

Jest okazją do wysłuchania nowego repertuaru orkiestry, zobaczenia tańców nowoczesnych i ludowych, wysłuchania pieśni i piosenek zespołów wokalnych.

W hali dzięki staraniom wójta Bronisława Węglewskiego zainstalowano też nowe nagłośnienie, które ułatwi prace artystom i komunikację z widownią podczas imprez artystycznych i zawodów sportowych.

Program artystyczny, podczas którego publiczność włączała się  do śpiewu znanych i lubianych piosenek wywołał radość na twarzach Pań, a część rodziców uwieczniała na fleszach kamer występy swoich uzdolnionych dzieci.

Koncertowi słowno-muzycznemu towarzyszyła  wesoła, biesiadna atmosfera.

Koncert dla Pań tradycyjnie już otworzyła orkiestra dęta pod dyrekcją Adama Kobalczyka utworem „Sex Appeal”

W wykonaniu orkiestry usłyszeliśmy ponadto takie utwory jak: What a wonderful Word”, „El Choclo-tango, „Takie tango”, „Mooked on a Feeling”, „Lubie wracać tam gdzie byłem” oraz marsz „Measant Hill”.

W pięknych sieradzkiech strojach mogliśmy podziwiać zespół taneczny „Buczkowiacy”. Młodzi tancerze przygotowani do występów przez choreografa i instruktora tańców ludowych Ewę Ignaczak zaprezentowali się publiczności w tańcach i przyśpiewkach regionu sieradzkiego oraz Polce warszawskiej.

Dobry dobór repertuaru, piękne stroje i profesjonalne wykonanie to cechy zespołu wokalnego ,,Bogoria” prowadzonego przez Zbigniewa Mierzwińskiego. Panie wykonały podczas występu utwory: „Tylko Ty”, „ Ślubne prezenty”, „Oj zagraj mi muzyko” i „Taki dzień”.

Od dłuższego czasu pod okiem choreografa Bogusi Kaczor rozwijają swoje umiejętności taneczne w tańcach nowoczesnych najmłodsze dzieci z naszej gminy. Podczas koncertu mogliśmy podziwiać układy choreograficzne dzieci skupionych w kilku grupach tańca nowoczesnego w zespole „Iluzja”.

Panie miały również przyjemność wysłuchania utworów najmłodszych wokalistek doskonalących i rozwijających swoje zainteresowania i umiejętności pod kierunkiem Aleksandry Zielińskiej w zespole „Kana”.

Młode wokalistki zaśpiewały piosenki „Zostań moją przyjaciółką, „Dobre słowa”, „Ale Jazz”. Gromkimi brawami przyjęto tez solowy występ Mai Walczak, która wykonała utwór „Uciekaj dziewczyno”.

Impreza była okazją do złożenia serdecznych życzeń Paniom, podziękowania za ich pracę, umilenia popołudnia mieszkańcom gminy i gościom oraz zaprezentowania twórczości i umiejętności artystycznych osób rozwijających swoje talenty w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

Wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy zachowania w życiu najważniejszych wartości: zdrowia i satysfakcjonującej pracy, a także pogody ducha, mniej zmartwień, a więcej słońca, uśmiechu i radości na co dzień.

Andrzej Zieliński

Skip to content