Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej

,,Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów  świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi”.

Takie właśnie motto Jima Stovalla dnia 15 października 2021r,przyświecało uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczku, w której uczestniczyli zaproszeni goście – sekretarz Gminy Buczek Pani Zenona Romankiewicz, panie dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Akademia rozpoczęła się przemówieniem pani dyrektor Renaty Nowickiej, która skierowała słowa podziękowania do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły. Następnie głos zabrała sekretarz Gminy Buczek pani Zenona Romankiewicz. Pani sekretarz wspomniała o wyzwaniach, którym szkoła musiała sprostać w okresie   pandemii, ale i pięknej pracy nauczyciela, życzyła wielu sił i wytrwałości w wykonywaniu tego wymagającego zawodu jak również owocnej współpracy. Po uroczystym powitaniu i wręczeniu nagród nauczycielom odbyła się część artystyczna w wykonaniu najmłodszych uczniów oraz przedstawicieli starszych klas naszej społeczności szkolnej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę o ich bezpieczeństwo i wspólne dobro. Uroczystość zakończyła się podsumowaniem  konkursu zorganizowanego przez samorząd szkolny.

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej

Wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i pracownikom obsługi życzymy  dużo zdrowia, wytrwałości, byście mogli w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe.

O.Kubik

Skip to content