Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Czestkowie

W dniu 14.10.2021 DEN ze względu na panującą w kraju sytuację pandemiczną obchodzony był w wąskim gronie, bez udziału dzieci. Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi spotkali się w szkole, aby usłyszeć kilka ciepłych słów na temat swojej pracy.

Gościem spotkania była Pani Sekretarz Gminy Buczek Zenona Romankiewicz, która w imieniu Wójta Gminy Buczek Pana Bronisława Węglewskiego dziękowała nauczycielom za ich ciężką pracę, cierpliwość i wychowywanie młodego pokolenia. Życzyła dalszych sukcesów, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Nagrody Wójta z jej rąk odebrali: p. Sylwia Groblewska, p. Kamil Pietrzyk oraz p. Ewelina Gomółka.

Słowa uznania dla pracowników Szkoły Podstawowej w Czestkowie wyraziła również Pani Dyrektor Sylwia Groblewska. Doceniła twórcze i kreatywne podejście do pracy, podziękowała za ciekawe pomysły i inicjatywy podjęte szczególnie w okresie zdalnego nauczania oraz za kształtowanie serc, umysłów i młodych charakterów.

Uhonorowani za swoje zaangażowanie zostali : p. Ewelina Piotrowicz, p. Karolina Pawlak, p. Ewelina Pacholczyk, p. Anna Skiba oraz wszyscy pracownicy niepedagogiczni.

Po uroczystym przekazaniu nagród przyszedł czas na bardziej rozrywkową część. Pani Ewelina Piotrowicz, która jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego wręczyła w imieniu uczniów klas IV-VIII dyplomy nauczycielom, którzy wygrali w głosowaniu w niżej wymienionych kategoriach:

1. Najbardziej wyluzowany nauczyciel „Luzik – arbuzik” – p. Kamil Pietrzyk

2. Najbardziej szykowny nauczyciel „Francja – elegancja” – p. Monika Kochanek

3. Nauczyciel, który najszybciej oddaje sprawdziany „Szybki, ale nie wściekły”

p. Ewelina Piotrowicz

4. Nauczyciel, który najlepiej tłumaczy „Nie Agata…, ale na lekcji jak tłumaczy to wymiata”

p. Sylwia Groblewska

5. „Ostry jak nóż, jak skończy pytać wszyscy mówią ufff” – p. Ewelina Gomółka

6. Dromader jeden garb ma, a ten nauczyciel mnóstwo pomocy dydaktycznym targa

p. Aneta Stępień

7. Sokoli wzrok ma, więc ściągi na teście nie wyciągaj – p. Ewelina Piotrowicz

8. Złote serce ma i ucznia za przyjaciela uzna – p. Ewa Jędryka

9. Nauczyciel najbardziej konsekwentny „Mądra jak sowa, a uparta jak koza”

p. Ewa Wlazłowska

10. Nauczyciel z największym poczuciem humoru „Śmieszek- uśmieszek”- kategoria nie została rozstrzygnięta, więc można pogratulować wszystkim nauczycielom pogody ducha.

E. Piotrowicz

Skip to content