Członkinie Stowarzyszenia z Bachorzyna na Lubelszczyznie

Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna ciężko pracują na każdy sukces, ale też potrafią się bawić i czerpać przyjemności z turystyki.
W pierwszy weekend maja br. członkinie wybrały się do Lublina, Zamościa i na Roztocze ( Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Krasnobród ), by podziwiać atrakcje turystyczne Lubelszczyzny. Na terenach tych członkinie podziwiały w zabytkowych miejscowościach nie tylko wyjątkowe pałace, świątynie różnych wyznań, muzea, klimat renesansu, ale także poznały bogatą historię tego regionu. 
Przebywając na tych terenach spotkały się z właścicielami i pracownikami Motelu „Korona” w Zamościu oraz z przewodnikiem opiekującym się grupą. 
Podczas spotkania Prezes Jadwiga Ratajczyk promowała nie tylko sołectwo Bachorzyn, ale również gminę Buczek
Na początku swojej wypowiedzi nawiązała do naszego województwa łódzkiego, a w nim  położonego Powiatu Łaskiego i Gminy Buczek, znanych  nie tylko w Polsce ale również za granicą, ze względu na zlokalizowane w powiecie, w tym w większości na terenie Gminy Buczek  lotnisko 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, które obok Krzesin pod Poznaniem jest jednym z najważniejszych baz powietrznych NATO w Europie Środkowej.
W dalszej swojej wypowiedzi przekazała obecnym, że Gmina Buczek położona jest w zagłębiu truskawkowym, a najważniejszą imprezą o charakterze społecznym jest czerwcowe Krajowe Święto Truskawki.
Prezes Jadwiga Ratajczyk w kilku zdaniach powiedziała o aktywnej działalności Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie, którego celem jest kultywowanie polskiej kultury i tradycji.
Członkinie Stowarzyszenia przekazały przewodnikowi oraz właścicielom i pracownikom Motelu drobne upominki nawiązujące do zagłębia truskawkowego Gminy Buczek tj. nalewkę truskawkową, konfiturę truskawkową, praliny o smaku truskawkowym, torebkę na zakupy w kształcie truskawki oraz foldery o zagłębiu truskawkowym Gminy Buczek.
Na zakończenie Prezes Ratajczyk podkreśliła, że takie miłe spotkania, oraz nawiązywanie nowych znajomości – to dodatkowy walor wyjazdów turystycznych
Skip to content